Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Dlaczego warto mieć w szafie sukienki koktajlowe?

27.08.2019 14:46 | 0 komentarzy | MK

Każda kobieta chce pięknie wyglądać, zwłaszcza podczas ważniejszych wyjść. Zawsze pojawia się pytanie, który strój będzie najodpowiedniejszy. I tutaj z pomocą przychodzą sukienki koktajlowe. Jak je wybrać, by wszystkich oczarować?

Dlaczego warto mieć w szafie sukienki koktajlowe?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chociaż zmieniają się trendy, a sukienki koktajlowe co jakiś czas mają nieco inne fasony, czy kolory, które uważa się za hit sezony, to same w sobie były znane już wiele lat temu. Pierwsze sukienki koktajlowe były dostępne już w pierwszej połowie XX wieku.

Potrzeba matką wynalazków

Zaprojektowanie pierwszej sukienki koktajlowej przez Christiana Diora nie było przypadkowym działaniem. W ubiegłym wieku powszechne były koktajle, czyli przyjęcia organizowane po południu. Z jednej strony były to eleganckie spotkania, a z drugiej strony nie tak wystawne, jak wieczorowe bale. Pojawił się kłopot z sukienką, bo codzienny strój był nieodpowiedni, tak samo nieadekwatna była wieczorowa kreacja. Sukienka koktajlowa świetnie się w to wkomponowała, bo jest skromniejsza niż wieczorowa, a jednocześnie bardzo elegancka. Często kończy się w połowie łydek, jest kolorowa, z odkrytymi ramionami lub na ramiączkach.

Na jakie okazje obecnie można włożyć sukienkę koktajlową?

Co prawda sukienka koktajlowa powstała z myślą o koktajlach, ale te raczej są teraz rzadziej spotykane. Jednak tego typu kreacja jest na tyle uniwersalna, że świetnie sprawdzi się podczas wielu półformalnych przyjęć. Tego typu sukienkę, przynajmniej jedną, powinna mieć w szafie każda kobieta. Można mieć pewność, że zawsze będzie pasować na rodzinne przyjęcia, czy imprezy firmowe. Nadaje się, by włożyć ją na randkę, do kina, do teatru – możliwości jest naprawdę wiele.

Zachowaj umiar w tworzeniu stylizacji

Kiedy wybierasz się do sklepu, żeby kupić sukienkę koktajlową, pamiętaj o tym, że nie jest na najbardziej wystawne przyjęcia. Najlepiej zrezygnować z tych wyjątkowo strojnych, na rzecz skromnych, ale z klasą. Przykładem modeli, które sprawdzą się doskonale, są sukienki koktajlowe w Quiosque. Chcąc znaleźć coś uniwersalnego, wcale nie musisz stawiać na czerń, nieco żywsze kolory też będą dobre.

Kiedy tworzysz stylizację, pamiętaj, że o tym, jak będziesz wyglądać, nie decyduje tylko sukienka. Nie mniej ważne są też wszystkie dodatki. Torebka, buty i biżuteria muszą pasować do sukienki pod względem stylistycznym i kolorystycznym. I tutaj ponownie przede wszystkim unika się przesady, dużo bardziej wskazana jest skromna elegancja.

Gładka i ze wzorem

Sukienki wieczorowe często nie mają na materiale wzorów, same w sobie są bardzo strojne. W przypadku sukienek koktajlowych masz do wyboru zarówno te, których materiał jest gładki, jak i te, które mają kwiaty, paski lub jeszcze inny wzór. Nie musisz się ich obawiać! Często dodają sukience uroku. Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę, to na pewno w cenie jest klasyka, czyli beż, écru, granat, czerń. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po pastele, czerwień, a nawet fiolet. To, czego absolutnie musisz unikać, to sukienki w neonowych barwach.

Materiał zewnętrzny