Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Nigdy nie być żoną czyli teatr na schodach raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA]

26.08.2019 14:18 | 0 komentarzy | d

Fredro, Mickiewicz, Tuwim i Boy-Żeleński a do tego kultowe piosenki takie jak „O mnie się nie martw” czy „Babę zesłał Bóg” - za nami ostatni spektakl w ramach Letniego Teatru na Schodach. Przy raciborskiej bibliotece wystąpili aktorzy Teatru Wodzisławskiej Ulicy z premierowym spektaklem „Nigdy nie być żoną”.

Nigdy nie być żoną czyli teatr na schodach raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po lipcowym sukcesie „Moralności Pani Dulskiej”, aktorzy dobrze znanego raciborskiej publiczności Teatru Wodzisławskiej Ulicy powrócili z miksem skeczy o kobietach, różnych autorów i z różnych czasów. Na widzów czekały odwieczne miłosne rozgrywki opatrzone błyskotliwym poczuciem humoru - oprócz „Ślubów panieńskich” Fredry, publiczność wysłuchała także fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Jagienki i orzechów” Andrzeja Waligórskiego, „Uwiedzionej” Tadeusza Boya-Żeleńskiego oraz „Kartki z dziejów ludzkości” Juliana Tuwima. Muzycznym dodatkiem były znane i lubiane piosenki takie jak „O mnie się nie martw”, „Gdzie ci mężczyźni”, „Ja się boję sama spać” i „Babę zesłał Bóg”. Na scenę co jakiś czas byli „zapraszani” także widzowie – tu na uznanie zasługują szczególnie gościnne występy męskiej części publiczności, które nagrodzono gromkimi brawami.

Obszerna fotorelacja ze spektaklu na stronie internetowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu TUTAJ.

źródło: MiPBP w Raciborzu