Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Marek Migalski wystartuje w wyborach do senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej

20.08.2019 09:27 | 30 komentarzy | żet

Pochodzący z Raciborza Marek Migalski będzie ubiegał się o mandat senatora w 72. okręgu wyborczym obejmującym powiaty raciborski i wodzisławski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój i Żory.

Marek Migalski wystartuje w wyborach do senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marek Migalski podaje dwa powody, dla których zgodził się ubiegać o mandat senatora z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Pierwszy to systematyczne zwycięstwa wyborcze PiS w tym regionie. - Bez mojego udziału ten mandat na pewno przypadnie partii Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, posłanki Pawłowicz i prokuratora Piotrowicza - wyjaśnia M. Migalski. Uważa, że jesienne wybory będą swego rodzaju referendum. - Albo wybierzemy w nich polityków otwartych, tolerancyjnych, proeuropejskich, sprawnych i szanujących poglądy innych, albo zafundujemy sobie aksamitny zamordyzm, pół-demokrację, hybrydową dyktaturę i ustrój, w którym inaczej myślących będzie można poniżać, obrażać, a w ostateczności bić - twierdzi M. Migalski.

Drugi powód ma charakter lokalny. - Jest i powód drugi, lokalny. Maksymalnie się wkurzyłem i właśnie wówczas podjąłem ostateczną decyzję o przyjęciu propozycji startu, gdy usłyszałem, że kandydatką do zaszczytnego stanowiska senatora z okręgu obejmującego Wodzisław Śląski, mój rodzinny Racibórz, Jastrzębie-Zdrój i Żory (oraz okoliczne gminy) jest….żona obecnego senatora! Pan Kaczyński uznał, że wyborcy z naszego okręgu są jak chłopi pańszczyźniani, których mąż przekaże swoje żonie, bo sam zapragnął być teraz posłem - dodaje M. Migalski.

W tegorocznych wyborach do senatu będzie ubiegał się o mandat senatora z 72. okręgu wyborczego. Kandydatem PiS w tym okręgu jest Ewa Gawęda.

Marek Migalski ma 50 lat. Pochodzi z Raciborza. Jest absolwentem I LO w Raciborzu oraz studiów politologicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Publikował artykuły na temat polskiej sceny politycznej w "Dzienniku", "Gazecie Wyborczej", "Rzeczpospolitej" i "Wprost". W 2009 r. startując z listy Prawa i Sprawiedliwości zdobył mandat europosła. W 2010 r. po krytyce Jarosława Kaczyńskiego został wykluczony z delegacji PiS w europarlamencie. W tym samym roku współtworzył partię Polska Jest Najważniejsza, a w 2014 r. współtworzył partię Polska Razem.

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Marek Migalski

Marek Migalski

politolog, wykładowca akademicki, komentator polityczny