środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Konkurs na dyrektora szpitala. Jest decyzja komisji

06.08.2019 14:00 | 43 komentarze | mak

Czy Krzysztof Kowalik zastąpi Dorotę Kowalską na stanowisku dyrektora szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach? To bardzo możliwe. Takie jest wskazanie komisji konkursowej. Ostateczna decyzja należy jednak do zarządu powiatu wodzisławskiego.

Konkurs na dyrektora szpitala. Jest decyzja komisji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trwa konkurs na dyrektora szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Został on ogłoszony po tym, jak wypowiedzenie z pracy złożyła obecna jeszcze dyrektor lecznicy Dorota Kowalska. Do konkursu stanęło siedmioro kandydatów. Tylko pięcioro kandydatów spełniło warunki formalne i dostało się do kolejnego etapu.

W poniedziałek 5 sierpnia członkowie komisji konkursowej przeprowadzili rozmowy z kandydatami. Później odbyło się tajne głosowanie. Najwięcej głosów otrzymał Krzysztof Kowalik, czyli były pracownik działu kadr w śląskim NFZ i były p.o dyrektora Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, w 2017 r. odwołany z tej funkcji, później związany ze Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej.

- Osoba ta zostanie przedstawiona zarządowi powiatu wodzisławskiego jako kandydat na stanowisko objęte konkursem - informuje sekretarz powiatu Michał Lorek, jednocześnie przewodniczący komisji konkursowej.

Ostatecznie to zarząd powiatu podejmie decyzję, czy powierzy Krzysztofowi Kowalikowi funkcję dyrektora szpitala.

Ludzie:

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.