środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Znikome zainteresowanie ulgami

14.07.2019 07:00 | 1 komentarz | juk

Choć finansowa pomoc dla prowadzących działalności gospodarcze funkcjonuje już od pięciu lat, to nie cieszy się z zainteresowaniem. Dotychczas skorzystał z niej tylko jeden przedsiębiorca.

Znikome zainteresowanie ulgami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od października 2014 r. mikro i mali przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Radlina mogą ubiegać się o zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis. Zwolnienie obejmuje nowo wybudowane budynki, budowle lub ich części oraz nowo nabyte grunty, budynki i budowle lub ich części związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

– Prowadzę działalność gospodarczą i dotychczas nie wiedziałam, że można się zwrócić do miasta z prośbą o takie wsparcie - mówi tamtejsza radna Romana Radowska-Polnik. - Dopiero analizując raport o stanie miasta, gdzie na stronie 42 zamieszczono szczątkowe informacje na ten temat, zorientowałam się, że jest to możliwe - dodaje. Prawdopodobnie nie tylko radna nie wiedziała o możliwym zwolnieniu. Jak przekazuje Marek Gajda z radlińskiego magistratu od początku obowiązywania uchwały z pomocy skorzystał... tylko jeden przedsiębiorca. Dwukrotne zwolnienie uzyskał na łączną kwotę ponad 15 tys. zł.

Zainteresowani ze zwolnienia z podatku od nieruchomości mogą skorzystać do grudnia przyszłego roku. - Z zasadami mieszkańcy mogą zapoznać się na miejskiej stronie internetowej, w zakładce podatki - mówi Gajda.

(juk)