Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Raciborzanin chce stworzyć interaktywny przewodnik po województwie śląskim

10.07.2019 07:46 | 1 komentarz | mad

Łukasz Bordo na zrealizowanie swojego zamierzenia potrzebuje wsparcia finansowego. Za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl chce zebrać 15 tys. zł.

Raciborzanin chce stworzyć interaktywny przewodnik po województwie śląskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborzanin od ponad dwóch lat rozwija swój autorski projekt Śląskie.Moje Miejsce. Pomysł na jego realizację powstał z połączenia dwóch pasji - fotografii i podróżowania. - Dodatkowym czynnikiem, który pchnął mnie do stworzenia projektu była pewnego rodzaju potrzeba. Odkąd pamiętam, województwo śląskie było krzywdzone stereotypem brudnego regionu. Śląskie zmieniło się i poprzez ten projekt chcę to pokazać. Dlaczego akurat Śląskie.Moje Miejsce? Akurat z tymi słowami utożsamić może się każdy z Was. Śląskie może być moim miejscem gdzie mieszkam, mam rodzinę, przyjaciół, pracę, gdzie są moje wspomnienia czy cel mojej podróży – pisze Łukasz Bordo w PolakPotrafi.pl.

Działalność projektu Śląskie.Moje Miejsce na razie ogranicza się do serwisów społecznościowych Facebook i Instagram, na których raciborzanin publikuje zdjęcia z ciekawych miejsc, które udało mu się odwiedzić. Zamierza jednak stworzyć serwis turystyczny WWW z interaktywną mapą województwa śląskiego, na której oznaczane będą wszystkie ciekawe miejsca warte obejrzenia. - Będzie on głównym źródłem informacji i działalności projektu. Sami użytkownicy serwisu będą mogli dodać do mapy, ich zdaniem, miejsca warte uwagi. Serwis oprócz bazy informacji ma pełnić funkcję forum dyskusyjnego, na którym będzie można zaplanować podróż, umówić się na wspólną wycieczkę, zaczerpnąć ważnych informacji o obiektach i miejscach, ocenić i podzielić się swoimi doświadczeniami z wypraw krajoznawczych – zaznacza Łukasz Bordo. Szczegóły znajdują się TUTAJ.