Piątek, 21 lutego 2020

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Minister Michał Woś spotkał się w Raciborzu z ludźmi prawicy

30.06.2019 22:09 | 12 komentarzy | ma.w

Niedzielną sumę w kościele na Ostrogu odprawiono w intencji nominacji ministerialnej dla raciborzanina, mieszkańca tej dzielnicy - Michała Wosia. Minister ds. pomocy humanitarnej w rządzie Mateusza Morawieckiego zaprosił uczestników mszy na poczęstunek do ogrodu farskiego przy kościele.

Minister Michał Woś spotkał się w Raciborzu z ludźmi prawicy
Michał Woś w otoczeniu regionalnych polityków z Solidarnej Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Zjawiło się wielu oficjalnych gości, na czele z posłankami PiS - Teresą Glenc, Barbarą Dziuk i Katarzyną Dutkiewicz. Przyszli prezydent Raciborza Dariusz Polowy i starosta raciborski Grzegorz Swoboda. Obaj z zastępcami. Silnie reprezentowana była Gmina Kuźnia Raciborska - burmistrz Paweł Macha także pojawił się w towarzystwie swojej zastępczyni.

Obecni byli radni miejscy (Piotr Klima, Marian Czerner) i powiatowi (Szymon Bolik, przyszła radna Elżbieta Biskup). Mundurem wyróżniał się komendant Jarosław Ceglarek z PSP w Raciborzu. Ten życzył ministrowi "zakorzenienia w rządzie". Gospodarz wydarzenia wysłuchał życzeń i serdeczności od każdego z przybyłych.

Swoje delegacje zapewniły pod świątynią Dobro Ojczyzny (państwo Sadowscy), Klub Gazety Polskiej (Stefania Pak i Piotr Smudziński) i Oblicza (Ryszard Frączek). Pojawiły się seniorki z miejscowego koła Związku Emerytów. Do Raciborza zjechali się także działacze Solidarnej Polski z regionu. PWSZ Racibórz miał silną reprezentację, z panią rektor Ewą Stachurą oraz kadrą naukową w osobach Gabrieli Kryk i Marcina Kunickiego.

Nie zabrakło proboszczów: Jerzego Hetmańczyka z Ostroga oraz Michała Obruśnika z farnego. Intencję mszalną w macierzystej dla M. Wosia parafii zamówiła grupa raciborzan.

Każdemu z przybyłych minister osobiście dziękował za obecność. Radość sprawiła mu obecności jego nauczycieli z I LO - Janusza Nowaka, Wojciecha Janiczko i Krystiana Łyczka.

Firma cateringowa serwowała kanapki, ciasto i napoje (kawa, herbata, woda smakowa). Spotkanie zaczęło się po mszy, ok. godz. 11.45 i trwało ponad dwie godziny.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

minister w rządzie Mateusza Morawieckiego