Piątek, 14 sierpnia 2020

imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

RSS

Dwóch prawników i biznesmen w nowej radzie nadzorczej ZWiK

24.06.2019 23:44 | 1 komentarz | ma.w

Prezydent Polowy przedstawił radnym z komisji budżetowej skład nowych władz raciborskich wodociągów. Zagadnął go o to szef klubu radnych RSS Nasze Miasto – Piotr Klima. Chciał wiedzieć jaki wpływ na dobór ludzi do spółek miejskich mają radni.

Dwóch prawników i biznesmen w nowej radzie nadzorczej ZWiK
Szef klubu NaM Piotr Klima (w środku) dociekał jaki wpływ mają radni na dobór kadr zarządzających spółkami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz spóźnił się na posiedzenie poniedziałkowej komisji, był na nim tylko przez parę ostatnich minut. Wyjaśnił, że finalizował sprawy związane z wymianą władz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników ZWiK. Radny Klima poprosił go o zapoznanie komisji z efektami tych zmian.

- Przyjęliśmy sprawozdanie zarządu ZWiK oraz rady nadzorczej spółki i udzielono absolutorium zarządowi. Tym samym, ze skwitowaniem spółki, nastąpił koniec kadencji władz i wygaśnięcie mandatów członków rady nadzorczej. Tak to się zbiegło. Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę o wyborze nowej rady. Członkami zostali mecenas Marek Harz i przedsiębiorca Adam Gorszanow. Przewodniczącym został wybrany mecenas Filip Krężel – powiedział Dariusz Polowy.

- Nowa rada zebrała się na posiedzeniu i powołała nowego prezesa – Michała Ziółkowskiego i i jego zastępcę Stanisława Janika. Ten drugi od 1997 pracuje w spółce, przeszedł długą drogę pracowniczą, jest to człowiek, który spółkę zna i o produkcji wody chyba wie dużo. Jeśli chodzi o prezesa, to pan Ziółkowski jest wykształcony w szkole biznesu, robił studia podyplomowe w Katowicach, pracował w Elektrowni Połaniec. Ze względów sentymentalnych i rodzinnych powrócił do Raciborza, gdzie pracował w branży reklamowo – PR-owej – przedstawił skład prezydent Polowy.

Gdy radny Piotr Klima pytał jaki wpływ na skład rady nadzorczej mają radni miejscy, prezydent oznajmił, że „leży to w prerogatywach Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, których reprezentuje prezydent miasta”.