Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Szare sale zamienią w zielone pracownie

23.05.2019 07:00 | 0 komentarzy | juk

Nowoczesny sprzęt multimedialny, pomoce edukacyjne i laboratoryjne, zupełnie nowe meble, ciekawie zaaranżowane wnętrze – tak już niedługo będą wyglądać dwie sale lekcyjne w dwóch podstawówkach na terenie Radlina.

Szare sale zamienią w zielone pracownie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już niedługo kolejne szkoły w naszym regionie uruchomią atrakcyjnie wyposażone pracownie, które umożliwią ciekawą naukę przyrody, biologii, ekologii, fizyki i chemii. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Katowicach rozstrzygnął właśnie konkurs, którego laureaci otrzymają pieniądze na wykonanie takich sal. Wśród nich są dwie placówki z Radlina.

W tym roku na utworzenie 87 zielonych pracowni Fundusz przeznaczył ponad 3 mln zł. Po około 30 tys. zł trafi do Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Dzięki temu w placówkach powstaną profesjonalne sale lekcyjne, m.in. na potrzeby nauk przyrodniczych. Kolejno będą nosić wdzięczne nazwy: Zielona przystań oraz Wesoła Pszczółka. Jak podkreślają włodarze placówek, inwestycja przyczyni się do znacznej poprawy jakości nauczania. W nowych salach lekcyjna nauczyciele będą mogli w przyjazny i atrakcyjny sposób uczyć przedmiotów związanych z przyrodą, środowiskiem naturalnym i jego ochroną.

Zielone Pracownie to program zainicjowany przez katowicki WFOŚiGW w 2015 r. Dzięki przedsięwzięciu corocznie w kilkudziesięciu placówkach na terenie naszego województwa udaje się przełamywać stereotyp nauczyciel-książka-uczeń, ponieważ przy wykorzystaniu nowoczesnych pomocy naukowych nauczyciele mogą prowadzić zajęcia w ciekawy sposób. Pracownie pomagają też szkołom w przystosowaniu się do reformy oświaty, ponieważ placówki zyskują sale do nauki chemii, fizyki, biologii czy geografii.

(juk)