Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Alarmy bombowe w raciborskich szkołach

07.05.2019 10:29 | 1 komentarz | żet

Najpierw do służb dotarły informacje o ładunkach wybuchowych w prywatnej szkole przy ul. Długiej oraz szkole dla niesłyszących i słabosłyszących. W obu przypadkach alarmy okazały się fałszywe. Służby interweniowały też w I LO oraz CKZiU nr 1.

Alarmy bombowe w raciborskich szkołach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do podobnych zdarzeń doszło wczoraj (6 maja) w wielu miastach, w tym u naszych sąsiadów z Rybnika oraz Wodzisławia Śląskiego. Policja już kilka dni temu informowała urzędy i szkoły o tym, że w tym tygodniu może wystąpić seria fałszywych alarmów w szkołach, których celem jest sparaliżowanie przebiegu egzaminu maturalnego. Do dyrekcji szkół wpłynęły również pisma CKE przypominające o zakazie wnoszenia urządzeń telekomunikacyjnych na sale, w których odbywają się egzaminy. Obostrzenie dotyczy zarówno uczniów jak i członków zespołów nadzorujących egzaminy. CKE przypomniała również o zakazie wpuszczania na sale osób postronnych bezpośrednio przed egzaminem, w tym przedstawicieli mediów.

- Równoległe z prowadzonymi działaniami prewencyjnymi i czynnościami sprawdzającymi na miejscu, specjalna grupa policjantów ustala sprawców fałszywych alarmów. Policja pozostaje w stałym kontakcie z Centralną Komisją Egzaminacyjną, a Komendant Główny Policji na bieżąco informuje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podejmowanych działaniach - czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Główną Policji.