Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

160 pedagogów pomogło przeprowadzić egzaminy w raciborskich szkołach

17.04.2019 21:08 | 4 komentarze | ż

W Raciborzu do strajku przystąpili niemal wszyscy nauczyciele. W pierwszym dniu strajku do pracy w miejskich szkołach przyszło zaledwie 14 pedagogów. Mimo to egzaminy udało się przeprowadzić we wszystkich placówkach.

160 pedagogów pomogło przeprowadzić egzaminy w raciborskich szkołach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Pomogli przy egzaminach

- Opiekę nad dziećmi w szkołach podstawowych i przedszkolach udało się zapewnić dzięki odpowiedzialnej postawie osób z wykształceniem pedagogicznym. Odpowiedziały one na apel dyrektorów oraz urzędu miasta, publikowany przy wsparciu lokalnych mediów. Za to należą im się serdeczne podziękowania - informuje Marcin Wojnarowski, kierownik biura obsługi prezydenta.

Pedagogów spoza szkół było na egzaminach w sumie 160, z czego ze 137 osobami podpisano umowy zlecenie. Reszta ochotników była oddelegowana w ramach swoich obowiązków (m.in. z urzędu miasta, straży miejskiej, RCK czy ośrodków wychowawczych).

W miejskich szkołach do egzaminów przystąpiło 376 uczniów klas gimnazjalnych oraz 437 ósmoklasistów.

Przerwa świąteczna, a po przerwie...?

18 kwietnia rozpoczyna się przerwa świąteczna. Potrwa do wtorku 23 kwietnia. - Jednocześnie informujemy, że strajk nauczycieli trwa nadal. Większość zajęć dydaktycznych w szkołach jest odwołana. Jeśli negocjacje w sprawie protestu nauczycieli nie przyniosą rezultatów, wówczas po świętach sytuacja w miejskich placówkach pozostanie bez zmian. Dyrektorzy będą nadal organizować zajęcia zastępcze dla uczniów, którzy przyjdą do szkoły - dodaje M. Wojnarowski, dziękując jednocześnie rodzicom, którzy w większości przypadków samodzielnie zapewnili opiekę dzieciom podczas strajku nauczycieli.

Strajkują również pracownicy większości przedszkoli (poza P13, P16 oraz P20). Mimo to przedszkolaki są przyjmowane do wszystkich przedszkoli, gdzie mają zapewnioną opiekę. - Dziś (17 kwietnia) w miejskich przedszkolach przebywało 392 dzieci - kończy M. Wojnarowski.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż