Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Nowiny Wodzisławskie pytają, czy 35-latek, który czekał z zawałem serca 10 godzin na przyjęcie do szpitala musiał umrzeć?

09.04.2019 10:56 | 2 komentarze | art

To jest historia tak bulwersująca, że aż trudno uwierzyć, że do niej doszło. 35-latek czuł się na tyle źle, że lekarz rodzinny karetką wysłał go do szpitala w Wodzisławiu. Tam jednak przez wiele godzin go badano i zarazem szukano dla niego miejsca. Karetka zawiozła go do Rydułtów, ale lekarze stwierdzili, że nie ma miejsca. Karetka z mężczyzną wróciła do Wodzisławia. Ostatecznie dopiero po ponad 10 godzinach przewieziono go do szpitala w Raciborzu. Serce nie wytrzymało. Mieszkaniec wodzisławskiej Zawady zmarł. Czy ten dramat czegoś nas nauczy?

Nowiny Wodzisławskie pytają, czy 35-latek, który czekał z zawałem serca 10 godzin na przyjęcie do szpitala musiał umrzeć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nauczyciele rozpoczęli strajk. Dzieci zostały w domu

Przeprowadzone 7 kwietnia rozmowy ostatniej szansy między nauczycielskimi centralami związkowymi, a rządem nie przyniosły przełomu. Porozumienie z rządem podpisała tylko nauczycielska Solidarność. Na porozumienie nie przystały jednak Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Również liczne regionalne oddziały Solidarności nie zamierzają ustępować. W efekcie 8 kwietnia rozpoczął się zapowiadany przez ZNP strajk bezterminowy. W powiecie wodzisławskim przystąpili do niego nauczyciele prawie wszystkich szkół i przedszkoli, a zdecydowana większość ich podopiecznych została w domach. W strajku nie bierze udziału 7 placówek.

Kieca łowi radnych? Radna Grażyna Pietyra odeszła z koalicji, która rządzi w radzie miejskiej w Wodzisławiu.

Tysiące litrów płynnej śmierci na podwórkach. W całym województwie znajdowane są naczepy z pojemnikami wypełnionymi trucizną.

Męczennik zamiast oficera Armii Czerwonej. Wojewoda zmienia nazwę ulicy w Radlinie

W centrum Radlina mieszkają jak za króla Ćwieczka. Szambo wylewa się na trawnik.

Nie było chętnych na dyrektora SP 2 w Gorzycach. To przez zapowiedź jej likwidacji?

Karuzeli transferowej cz. 4 Tym razem sprawdzamy do jakich zmian doszło w klasach C.

100 autorytetów na 100-lecie niepodległościowy. Ks. Jan Masny CR – społecznik i proboszcz Rogowa

Kosztował tyle co luksusowe auto. Szkoła muzyczna wzbogaciła się o markowy fortepian.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety