Piątek, 10 lipca 2020

imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

RSS

Biblioteka promowała się wśród seniorów

09.04.2019 06:00 | 0 komentarzy | d

Książki z dużą czcionką, kursy komputerowe, atrakcyjna oferta kulturalna i co ważne, wszystko bezpłatnie. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna wspiera raciborskich seniorów, o czym mogli się przekonać studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie wykładu, wygłoszonego przez instruktor MiPBP w Raciborzu Małgorzatę Michalczyk, zaprezentowano m.in. cele i zadania biblioteki, pokazano, jakie udogodnienia proponuje seniorom biblioteka oraz przedstawiono najciekawsze wydarzenia kulturalne odbywające się w najbliższym czasie. Studenci mieli okazję zobaczyć liczne zdjęcia ze spotkań autorskich, koncertów, spektakli na schodach, wystaw, konkursów i innych wydarzeń organizowanych przez raciborską bibliotekę.

- Spore zainteresowanie wzbudziła szczególnie najnowsza usługa, a mianowicie możliwość wypożyczania czytników książek elektronicznych, dzięki którym osoby starsze i niedowidzące mogą cieszyć się ulubioną lekturą. Na koniec uczestnicy otrzymali foldery i ulotki informacyjne - relacjonuje Magdalena Pordzik-Paskuda z MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).