Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Dwóch nowych dyrektorów w szkołach. Jeden już znany

03.04.2019 07:00 | 2 komentarze | art

To już pewne – Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach będą mieć nowych dyrektorów.

Dwóch nowych dyrektorów w szkołach. Jeden już znany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z końcem 5-letniej kadencji dyrektorów Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie, Szkoły Podstawowej w Gołkowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skrbeńsku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łaziskach Urząd Gminy w Godowie przeprowadza cykl konkursów na stanowiska dyrektorów tych placówek od września 2019.

Konkursy na stanowisko dyrektora szkoły w Skrzyszowie, Gołkowicach i Skrbeńsku dobiegły już końca. O ile w Gołkowicach i Skrbeńsku nie będzie zmian, bo w obu konkursach wystartowali jedynie obecni dyrektorzy, a więc Waldemar Paszylka w przypadku Gołkowic i Jolanta Uherek w przypadku Skrbeńska, to do zmiany dojdzie w Skrzyszowie. Tam bowiem do konkursu nie przystąpiła obecna dyrektor Adriana Cudnowska. Było za to trzech innych kandydatów, zaś najlepiej przed komisją konkursową zaprezentowała się Joanna Bonarek i to ona od września będzie dyrektorem Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie. Bonarek to doświadczony nauczyciel języka polskiego, od 2000 r. jest zastępcą dyrektora szkoły w Gołkowicach. Jej podopieczni osiągają spore sukcesy w konkursach i olimpiadach.

Pewne jest również, że do zmiany dyrektora dojdzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łaziskach. Tam nabór kandydatów w konkursie na stanowisko dyrektora potrwa co prawda jeszcze do 4 kwietnia (konkurs został ogłoszony później, niż w przypadku innych szkół), ale obecna dyrektor Gabriel Kłosek zapowiedziała już, że nie weźmie w nim udziału. - Mam już 37 lat pracy i powoli przymierzam się do emerytury, ale na razie wrócę do pracy przy tablicy. Dlatego nie będę kandydować – mówi Gabriela Kłosek. Nazwisko nowego dyrektora poznamy najdalej do końca kwietnia.

(art)