Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Czy Dni Raciborza powinny być biletowane? [VIDEO]

15.02.2019 13:00 | 2 komentarze | ma.w, mad

Nowy pomysł urzędników z Batorego. Chcą wprowadzić opłatę za dotychczas darmowe imprezy w plenerze. Zakontraktowano zespół Kult z Kazikiem Staszewskim, który ma wystąpić na Zamku Piastowskim. Koncert ma być biletowany. Stawki jeszcze nie ustalono, ale mówi się nawet o 20 zł od osoby. Spytaliśmy przechodniów w Raciborzu co sądzą o nowej formule święta miasta - choć organizowanej z podatków raciborzan, to jednak dodatkowo odpłatnej? Pytali Dawid Machecki i Mariusz Weidner. Sondę można obejrzeć - video znajduje się na kanale youtube nowiny.pl.

Czy Dni Raciborza powinny być biletowane? [VIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Czy koncert Kultu na Dniach Raciborza 2019 powinien być

Pan Marek

Znam Kult, nie jestem jego zagorzałym fanem, ale parę utworów tej grupy mi się podoba, wpadają w ucho. To, że wystąpi w Raciborzu nie ma dla mnie większego znaczenia, nie wybieram się na taki koncert. Co by mnie zainteresowało? Jakaś muzyka rozrywkowa, dyskotekowa, ale niekoniecznie z gatunku disco polo. Dni Raciborza w formie biletowanej się nie sprawdzą, ludzie nie przyjdą.

Janusz Lindner

Dni Raciborza nie kojarzę, nie byłem na takich koncertach. O grupie Kult i o Kaziku Staszewskim nie słyszałem. Ja niezbyt często uczestniczę w imprezach typu festyn czy koncert plenerowy. Wprowadzenie biletów na takie wydarzenie uważam za ciekawe rozwiązanie. Jeżeli ma wystąpić ktoś znany, prezentujący wysoki poziom artystyczny, to warto go docenić. Jakość z ceną idą w parze. Osobiście gustuję w rapie, słucham zagranicznych zespołów. Gdyby ktoś taki się pojawił w Raciborzu, to kupiłbym bilet na koncert „pod chmurką”.

Pani Grażyna

Dni Raciborza oczywiście znam, ale przyznam, że sama nie chodzę na te koncerty. Biletowanie koncertu na Dniach Raciborza uważam za zły pomysł. Z imprezy otwartej dla wszystkich zrobi się impreza dla wybranych, bo spowoduje to bariera finansowa. Tak się nie robi, Dni Raciborza są ogólnomiejskim świętem. Nie każdego stać na takie wydatki. O zespole Kult nie słyszałam. Disco polo już prędzej posłucham, ale nie sądzę by jakaś gwiazda muzyki ściągnęła mnie na taki koncert.

Marek Konopnicki

Absolutnie takiej imprezy nie wolno biletować. Dni Raciborza to koncerty dla społeczeństwa raciborskiego, do mieszkańców przede wszystkim są one adresowane. Dlaczego ograniczać dostęp do kultury, tym, którzy tworzą i utrzymują to miasto? Osobiście nie jestem entuzjastą takich dużych koncertów, nie lubię takich tłumów, ale przynajmniej mam szansę w nich uczestniczyć jako święcie miasta. Sprowadzenie Kultu na Dni Raciborza? Każdy wybór jest dobry, ludzie słuchają różnej muzyki. Kult przyciągnie raciborzan. Wyprowadzenie Dni Raciborza na Zamek uważam za złe rozwiązanie. Takie koncerty trzeba organizować w ścisłym centrum. Muszą być widoczne, a nie schowane, święta się nie chowa.

Joanna Skotnicka

Kojarzę Kult i muzykę Kazika Staszewskiego. Jak mają przyjechać do Raciborza to chętnie wybiorę się na ich koncert. Planuje się bilety na Dni Raciborza? Przecież zawsze te koncerty były za darmo. Dlaczego teraz miałoby być inaczej? Lepiej zostawić dobre rozwiązania. Miejsca koncertów też nie warto zmieniać. Przecież ludzie przychodzą na plac Długosza i dobrze się bawią. Koncerty są najlepsze w centrum.

Bożena Gałeczka

Dni Raciborza to imprezy na które chętnie chodzę z rodziną. Bardzo dobrze się bawię na tego typu koncertach. Z ostatnich wydarzeń muzycznych w Raciborzu pamiętam występ Andrzeja „Piaska” Piasecznego zeszłego lata. Kult to znany zespół, grają ciekawie, podobają mi się niektóre ich utwory. Kiedy będą występowali w mieście chętnie się wybiorę na ich koncert. Ma być biletowany? To nie jest dobry pomysł, nikt nie przyjdzie jak będzie trzeba płacić. 20 zł? Rodzina z dziećmi musiałaby sporo wydać, żeby się bawić. Zawsze było tak wielu ludzi na Dniach Raciborza, ale za 20 zł od osoby, to pomysł wydaje mi się „trochę nie halo”. Te imprezy najlepiej sprawdzają się na placu Długosza i na Rynku. Kult miałby wystąpić na Zamku? Tam jest mało miejsca na taki koncert. Nie widzę tego, nietrafiony pomysł z biletami i miejscem wydarzenia.


Czytaj również: Chcesz się bawić? To płać!