Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Tragiczny wypadek w rydułtowskiej kopalni. Nie żyje 40-letni górnik

11.01.2019 12:02 | 11 komentarzy | mak

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek (11 stycznia) nad ranem w rydułtowskiej kopalni w rejonie likwidowanej ściany. Zginął niespełna 40-letni górnik. - Pracownik został dociśnięty osłoną czoła ściany do przenośnika zgrzebłowego - przekazuje rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej.

Tragiczny wypadek w rydułtowskiej kopalni. Nie żyje 40-letni górnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło o godz. 6.53 na poziomie 1200 metrów pod ziemią. Rejon był przygotowywany do likwidacji ściany. - Przebywający tam pracownik został dociśnięty osłoną czoła ściany (to jest element sekcji obudowy zmechanizowanej - przyp. red.) do przenośnika zgrzebłowego. Na miejsce natychmiast wezwano lekarza, podjęto reanimację. Niestety o godz. 7.40 lekarz stwierdził zgon pracownika - przekazuje rzecznik prasowy PGG Tomasz Głogowski.

Mężczyzna miał niespełna 40 lat. Pracował w rydułtowskiej kopalni od 2009 roku.

Przyczyny wypadku zostaną zbadane. - Kopalnia ma swój zespół powypadkowy, co wynika z kodeksu pracy. Natomiast Urząd Górniczy będzie badał przyczynę i okoliczności tego zdarzenia. Cała dokumentacja jest zabezpieczona - podkreśla dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku Stefan Spyra.