Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Cierpliwość popłaciła

16.11.2018 13:00 | 0 komentarzy | art

Szukanie przez gminę firmy, która wykonałaby przebudowę w szatni przypomina telenowelę, która toczyła się od połowy lutego tego roku. Gmina na wykonanie zadania planowała przeznaczyć 1,3 mln zł.

Cierpliwość popłaciła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym postępowaniu do przetargu zgłosiła się jedna firma, która zaproponowała kwotę niespełna 1,9 mln zł. Ze względu na zbyt wysoką cenę, przetarg z lutego został unieważniony, podobnie jak kolejny kwietniowy, do którego nie przystąpiła ani jedna firma. Unieważniony został również trzeci, czerwcowy przetarg, w którym ponownie wystartowała tylko jedna firma, oczekując za wykonanie robót 2,16 mln zł. We wrześniu gmina ogłosiła czwarty przetarg. Tym razem przystąpiły do niego trzy firmy, a najtańsza oferta opiewała na kwotę niespełna 1,7 mln zł. To i tak o prawie 400 tys. zł więcej niż na początku planowała na ten cel wydać gmina, ale tym razem w Mszanie nikt już nie myślał o unieważnianiu przetargu. Najpierw wójt Mirosław Szymanek zaproponował radzie by zgodziła się na wysupłanie z budżetu gminy, brakującej kwoty (owych 400 tys. zł), a kiedy rada wyraziła zgodę, 31 października gmina wybrała najatrakcyjniejszą ofertę. - Można powiedzieć, że dzięki cierpliwości i tak zaoszczędziliśmy 200 tys. zł, skoro do tej pory najtańsza oferta opiewała prawie na 1,9 mln zł – mówi wójt Szymanek.

Prace budowlane rozpoczną się najprawdopodobniej jeszcze w listopadzie, kiedy korzystający z szatni klub zakończy rozgrywki w rundzie jesiennej. Zgodnie z umową mają potrwać do połowy maja przyszłego roku. A to oznaczać będzie, że rundę wiosenną Start rozegra najpewniej nie na swoim boisku, a być może w Połomi.

(art)