Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Mirosław Lenk przyszedł na Długą prowadzić kampanię wyborczą

26.10.2018 18:14 | 12 komentarzy | ma.w

To drugie z cyklu jego spotkań z mieszkańcami, nazwanego "Porozmawiamy o...". Włodarz Raciborza udał się na wyremontowany odcinek deptaka na Długiej. Towarzyszyli mu radni, kandydaci i sympatycy. Prezydent wdał się w dłuższą dyskusję z Dariuszem Bielem, miejscowym księgarzem, który w wyborach wspiera rywala Lenka.

Mirosław Lenk przyszedł na Długą prowadzić kampanię wyborczą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

O czym rozmawiali panowie (do dyskusji dołączył wiceprezydent Wojciech Krzyżek) można posłuchać i zobaczyć w materiale video. D. Biel przyznał im m.in., że "przytłacza go duża ilość betonu na Długiej". Pytał prezydenta dlaczego wzorem Rybnika nie wprowadził pięcioletnich ulg w podatku od nieruchomości dla remontujących elewacje na Długiej, bo teraz deptak jest odświeżony, ale budynki wokół wyglądają po staremu. Gdy M. Lenk powiedział, że chętnie rozważy wprowadzenie takich ulg D. Biel stwierdził, że trzeba było o tym pomyśleć przed przeprowadzeniem remontu deptaka. - Byłby pakiet, inny przekaz do mieszkańców - zaznaczył.

Włodarz miasta przyszedł na deptak ok. godz. 16.00 i był tam ponad godzinę. Przechodniów było niewielu. Lenk rozmawiał m.in. ze sprzedawczyniami z pobliskich sklepów i młodzieżą, która jeździła Długą na rowerach. Jutro prezydent odwiedzi schronisko na Ostrogu, a w niedzielę rano będzie obecny na Bulwarach Nadodrzańskich.

Wiersz o Mirosławie Lenku przyniosła na spotkanie pani Jagoda Wałaszek. Odczytała go prezydentowi. Oto jego treść (recytację autorki można zobaczyć w materiale video).

Wiersz dla Mirosława Lenka

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.