Piątek, 6 grudnia 2019

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Święto nauki i pracy na bis czyli drugi dzień Festiwalu Perspektyw [ZDJĘCIA]

18.10.2018 10:08 | 0 komentarzy | żet

Trwa drugi dzień Festiwalu Perspektyw w raciborskiej Arenie Rafako. Ponad tysiąc uczniów szkół gimnazjalnych oraz podstawowych zwiedza stoiska przygotowane przez ich starszych kolegów z techników, szkół branżowych oraz Liceum Plastycznego w Raciborzu.

Święto nauki i pracy na bis czyli drugi dzień Festiwalu Perspektyw [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem Festiwalu Perspektyw jest zachęcenie młodzieży do przemyślanego wyboru kierunku kształcenia, odpowiadającego potrzebom lokalnego oraz regionalnego rynku pracy. Impreza rozpoczęła się w środę 17 października i zakończy w czwartek 18 października o godz. 14.30. Przez Arenę Rafako przewinie się w sumie 2200 uczniów z powiatów raciborskiego oraz ościennych - głubczyckiego, kędzierzyńskiego, rybnickiego i wodzisławskiego.

Organizatorem imprezy jest Wydawnictwo Nowiny przy współpracy z Miastem Racibórz i Powiatem Raciborskim. Festiwal nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie Eko-Okien, Mieszka oraz Rafametu. Na uwagę zasługuje również ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli z CKZiU nr 1, CKZiU nr 2, Liceum Plastycznego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych, którzy przygotowali profesjonalne stoiska wystawiennicze, poświęcone kierunkom kształcenia zawodowego i technicznego w tych szkołach.

Drugiego dnia Festiwalu Perspektyw Arenę Rafako odwiedzili również członkowie Stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry. Wojowie wystąpili z krótkim pokazem walk, zachęcając młodzież do zasilenia szeregów bractwa.

W galerii publikujemy pierwszą partię zdjęć z drugiego dnia Festiwalu Perspektyw.


Festiwal Perspektyw jest częścią realizowanego przez Wydawnictwo Nowiny autorskiego projektu edukacyjno-medialnego pn. Czas na zawodowców, którego celem jest skłonienie młodych ludzi do podejmowania świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych, zgodnych z potrzebami lokalnego i regionalnego rynku pracy.


Zobacz również: