Sobota, 18 września 2021

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Robotyka LEGO w raciborskiej bibliotece. Zbudowali marsjański łazik [ZDJĘCIA]

12.10.2018 09:19 | 0 komentarzy | d

Po sukcesie wakacyjnych kursów robotyki i programowania LEGO, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o bezpłatne warsztaty z wykorzystaniem najpopularniejszych na świecie klocków. Inicjatywie sprzyja dotacja pozyskana z Budżetu Obywatelskiego 2017/2018 w ramach projektu „Ocickie Centrum Multimedialne”.

Robotyka LEGO w raciborskiej bibliotece. Zbudowali marsjański łazik [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klocki LEGO to idealne narzędzie do rozwijania kreatywności od najmłodszych lat, a zajęcia z ich wykorzystaniem są zawsze ciekawe, wesołe i inspirujące. Poza tym rozwijają nie tylko logiczne myślenie i zdolności manualne, ale także poszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Młodzi konstruktorzy w Ocicach już na pierwszym spotkaniu samodzielnie tworzyli konstrukcje z klocków LEGO WeDo 2.0, rozbudowując je o wprawiające w ruch elementy elektroniczne. Tym sposobem powstały m.in. wiatraczek i marsjański łazik.

- Oczywiście kreatywność dzieci w zetknięciu z LEGO nie zna granic, dlatego spotkania będą z całą pewnością kontynuowane. Kolejne już w następną środę – zapewnia Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP w Raciborzu. 

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.