Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Dla dzieci i dorosłych. Zamek Piastowski ma propozycję na aktywne spędzanie wolnego czasu

01.09.2018 13:12 | 0 komentarzy | d

Questing "Zamek Piastowski - Odwiedzam! Poznaję! Polecam!", to nowa propozycja aktywnego spędzania czasu dla dzieci i dorosłych, którą oferuje Zamek Piastowski w Raciborzu - informuje Mariola Jakacka, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Dla dzieci i dorosłych. Zamek Piastowski ma propozycję na aktywne spędzanie wolnego czasu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To zarazem propozycja, która doskonale wpisuje się w trend turystyki rodzinnej. Questing to jeden z nowych trendów światowej turystyki. Dzięki innowacyjnemu połączeniu zabawy z edukacją zmienia wymiar turystyki. Podążanie ścieżkami questingowymi jest też twórczym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu. To doskonały pomysł dla rodziców i dzieci. To sprawdzenie swojej wiedzy, jakim jesteś odkrywcą zamkowych tajemnic. Pozwala przeżyć niesamowitą przygodę, przenieść się w zupełnie inny, nieco zapomniany świat.

- Podstawą gry jest wspólne odkrywanie. Aby, rozpocząć przygodę z zamkowym questingiem wystarczy wcześniej pobrać karty questingowe, które dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 2 (parter – budynek bramny) - dodaje dyrektor Mariola Jakacka.

źródło: Zamek Piastowski, opr. (d).