Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Wodzisław: kobieta przy fontannie w koszulce z napisem "Konstytucja"

12.08.2018 10:58 | 40 komentarzy | mak

Koszulki z hasłem "Konstytucja" pojawiły się na pomnikach w Wodzisławiu Śląskim. - Oprócz kilku pomników udekorowaliśmy most w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Z szacunku dla powstańców śląskich oraz żołnierzy, którzy wyzwalali nasze miasto, wybraliśmy bardziej neutralne pomniki i obiekty - przekazują aktywiści z "Wodzisławskiej Akcji Demokracji".

Wodzisław: kobieta przy fontannie w koszulce z napisem "Konstytucja"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aktywiści z "Wodzisławskiej Akcji Demokracji" ubrali kilka pomników w Wodzisławiu. Koszulka z hasłem "Konstytucja" znalazła się m.in. na pomniku siedzącej kobiety (ul. 26 Marca). Jest też na rondzie Alanya w sąsiedztwie biblioteki i WCK.

Przypomnijmy, że akcję ubierania pomników w koszulki z hasłem "Konstytucja" zapoczątkowali działacze KOD. To forma protestu przeciwko zmianom, jakie PiS wprowadza w sądownictwie.

- Była to forma zamanifestowania naszego przywiązania dla najważniejszych dla nas wartości, a także próba zwrócenia uwagi szerokiej opinii publicznej na fakt, że prezydent Andrzej Duda, mimo licznych protestów obywatelskich, podpisał się pod ustawą zmieniającą Sąd Najwyższy w kolejną – po Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądowniczej - atrapę. Ustawa ta bowiem jawnie łamie najwyższy akt prawny, jakim jest Konstytucja - informował KOD po jednej z pierwszych odsłon akcji.

fot. zdjęcia Czytelnika