środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Gdzie miliony na drogi? Nie tak miał wyglądać "Plan rozwoju sieci dróg"

03.08.2018 07:00 | 3 komentarze | mak

15 milionów złotych na remonty dróg w Wodzisławiu - zapowiedzi były szumne, ale wychodzi na to, że jest klapa. Ambitny trzyletni „Plan rozwoju sieci dróg” niemal w połowie okazał się wydmuszką. Prezydent Mieczysław Kieca potwierdził, że część zadań trzeba przesunąć na kolejny rok. Radni nie kryją zdenerwowania.

Gdzie miliony na drogi? Nie tak miał wyglądać "Plan rozwoju sieci dróg"
Radny Adam Króliczek (na zdj. po prawej) podkreśla, że mieszkańcy Radlina II czują się zawiedzeni realizacją planu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prawie trzy lata temu władze Wodzisławia Śląskiego ogłosiły ambitny „Plan rozwoju sieci dróg” w latach 2016 - 2018. Trzy lata miały upłynąć na zmasowanych remontach i przebudowach dróg miejskich. Mieszkańcy cieszyli się, bo w każdej dzielnicy zaplanowano jakieś prace. W sumie 62 inwestycje. Włodarze Wodzisławia przekonywali, że realnie są w stanie przeznaczać na remonty około 5 mln zł rocznie.

Tymczasem mamy połówkę 2018 r., czyli w teorii ostatni rok funkcjonowania planu, a miasto zrealizowało tylko... 36 inwestycji, czyli trochę więcej niż połowę obiecanych (w tej liczbie również inwestycje, które są w trakcie wykonywania).

Nie tak miało być

Poza tym inaczej, niż obiecywano, rozkładają się wydatki na remonty dróg. W 2016 r. miasto wydało 1,87 mln zł, natomiast w 2017 r. 3,19 mln zł. Z kolei na ten rok zaplanowano kwotę 4,73 mln zł, ale z adnotacją, że „wszytko to jest uzależnione od posiadanych środków”. Czyli optymistycznie z 15 obiecanych na drogi milionów zł, miasto wyda maksymalnie 9,8 mln zł. A co zresztą dróg i pieniędzy?

Prezydent Mieczysław Kieca już ogłosił, że wiele zadań zostało przesuniętych na przyszły rok. Powody to rzecz jasna i pieniądze, i kwestie formalne (m.in. opóźnienia ze startem „Planu rozwoju sieci dróg”).

Ludzie:

Adam Króliczek

Adam Króliczek

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.