Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Mieszkańcy zadecydują o inwestycjach

02.08.2018 13:00 | 4 komentarze | mak

Rydułtowy chcą wprowadzić budżet obywatelski. - Nasi mieszkańcy mają ciekawe pomysły. Budżet obywatelski pomoże w ich realizacji - mówi wiceburmistrz Marcin Połomski.

Mieszkańcy zadecydują o inwestycjach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu decydują mieszkańcy. W ten sposób mają realny wpływ na rozwój swojej okolicy. Wszystko wskazuje na to, że taki budżet zostanie wprowadzony w Rydułtowach. – Do tej pory Rydułtowy nie miały swojego budżetu obywatelskiego. Doszedłem jednak do wniosku, że warto wyjść do mieszkańców z taką propozycją. Rydułtowicy mają bardzo dużo ciekawych pomysłów i dobrze, by zostały one zrealizowane. Rozmawiałem już na temat budżetu obywatelskiego z przewodniczącym rady miasta i jemu także spodobał się ten pomysł - mówi wiceburmistrz Rydułtów Marcin Połomski.

Rozpoczęły się już prace nad przygotowaniem regulaminu rydułtowskiego budżetu obywatelskiego. Trzeba ustalić m.in. w jaki sposób mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje oraz w jaki sposób będą wybierać te, które najbardziej przypadną im do gustu. – Skupiamy się na przygotowaniu koniecznych rozwiązań – podkreśla wiceburmistrz Połomski.

Nie znamy jeszcze kwoty jaka zostanie przeznaczona na budżet obywatelski. Zostanie dopiero ustalona. – Mamy nadzieję, że uda się wprowadzić budżet obywatelski już od przyszłego roku – zapowiada wiceburmistrz.

(mak)