Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Wywrócili się na skradzionym motocyklu, więc postanowili zostawić maszynę obcym ludziom na posesji

20.07.2018 09:46 | 0 komentarzy | mak

Po nitce do kłębka. Tak można w uproszczeniu nazwać śledztwo policjantów, którzy szukają złodziei motocykla crossowego. Najdziwniejsze jest to, że skradziony motocykl został porzucony... Wiemy już dlaczego. 

Wywrócili się na skradzionym motocyklu, więc postanowili zostawić maszynę obcym ludziom na posesji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj informowaliśmy o tym TUTAJ, że policja prosi o pomoc w namierzeniu sprawców kradzieży motocykla crossowego Yamaha XT 125X. Motocykl został zabrany z altanki przy ul. Bukowej w Rydułtowach. Udało nam się zdobyć więcej szczegółów całej sprawy. Najdziwniejsze jest to, że skradziony motocykl został porzucony.

W tym wypadku zacznijmy jednak od końca całej historii. Niedawno na policję zgłosił się zaniepokojony mieszkaniec ul. Wiejskiej w Gaszowicach. Powiedział, że na jego posesji leży motocykl crossowy. Ktoś go porzucił. Funkcjonariusze szybko ustalili, że pozostawiony motocykl to skradziona Yamaha XT 125X.

Do kradzieży doszło w Rydułtowach. Było to dużo wcześniej, bo pomiędzy 28 i 30 kwietnia w Rydułtowach. Z altanki przy ulicy Bukowej złodzieje zabrali właśnie m.in. motocykl. Kradzież została zgłoszona, więc policjanci nie mieli problemów z powiązaniem tych dwóch zdarzeń.

Rozpoczęło się przeglądanie kamer monitoringu nie tylko w Rydułtowach i Gaszowicach, ale też w sąsiednich miejscościach. Zagadką było to, dlaczego ktoś porzuca skradziony motocykl, a w dodatku pozostawia go na obcej posesji. Policjanci ustalili, jak do tego doszło. Okazuje się, że crossem podróżowały dwie osoby. Na rondzie w Gaszowicach zahaczyli o krawężnik i wywrócili się. Motocykl uszkodził się, więc postanowili, że go zostawią.

Kamery monitoringu zarejestrowały też, że w nocy z 9 na 10 czerwca skradzionym motocyklem podróżowano nie tylko po Gaszowicach, ale i Rybniku.

Policjanci liczą na to, że uda się ustalić tożsamość mężczyzn, którzy mają związek z kradzieżą motocykla w Rydułtowach. - Może ktoś ich zna albo widział całe zdarzenie i ma informacje w tej sprawie. Jeśli tak, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Rydułtowach pod numerem telefonu 32 412 58 10 bądź Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim pod numerem telefonu 32 4537200. Zapewniamy anonimowość! - apeluje o wsparcie policja.