środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Ten plac zabaw jest dla dzieci niebezpieczny – uważa rodzic

22.06.2018 13:01 | 4 komentarze | art

Prawie rok temu w parku miejskim zmodernizowano istniejący tam plac zabaw. Rodzic, który zadzwonił do naszej redakcji przekonuje jednak, że obiekt jest niebezpieczny dla dzieci. I opisuje sytuację, której był świadkiem w kwietniu tego roku.

Ten plac zabaw jest dla dzieci niebezpieczny – uważa rodzic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pan Janusz na spotkanie zaprosił nas na plac zabaw. - Bo to trzeba zobaczyć na własne oczy – mówi. Spotkanie rozpoczął od pokazania nam regulaminu. - Proszę zobaczyć, w regulaminie pisze, że plac zabaw przeznaczony jest dla dzieci w wieku do 8 lat. A więc dla stosunkowo małych. A moim zdaniem, dla takich dzieci ten plac zabaw jest zwyczajnie niebezpieczny – mówi nasz rozmówca, który mówi, że zainteresował się jego stanem po tym, jak sam zaczął tu przychodzić ze swoim dwuletnim dzieckiem.

Niebezpieczna nawierzchnia

Plac zabaw w zdecydowanej większości wyłożony jest bardzo drobnym żwirem. Dzieci siłą rzeczy nanoszą drobne kamyki na otaczającą zabawki gumową nawierzchnię. - Proszę spojrzeć co się dzieje, kiedy dziecko wbiegnie na te porozrzucane na gumie kamyki. Może łatwo się poślizgnąć – wskazuje mężczyzna i nie trudno przyznać mu rację, bo kamyki działają dokładnie tak samo, jak drobne kulki.

Z kolei chodniki na placu zabaw wykonane są z piasku wymieszanego z cementem. - Dziecko, które na takim chodniku się wywróci, będzie całe poobdzierane. A to jest plac zabaw, więc dzieci biegają. I czasem się wywracają – mówi nasz rozmówca. Jak dodaje od włodarzy miasta dowiedział się, że taką nawierzchnię chodników zlecił... konserwator zabytków. Z reguły place zabaw w całości wyłożone są specjalnymi bezpiecznymi nawierzchniami.