Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

WAŻNE:

Wybrano następcę wiekowego mercedesa

12.06.2018 12:17 | 1 komentarz | art

Gmina rozstrzygnęła już przetarg na nowy wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Olzie. Zastąpi on leciwego mercedesa.

Wybrano następcę wiekowego mercedesa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybrane auto to iveco eurocargo, uterenowiony wóz z napędem na cztery koła, z silnikiem spełniającym normę emisji spalin euro 6. Wóz wyposażony będzie w kabinę jednomodułową na 6 osób. Auto zostanie wyposażone w zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów, a także w autopompę i szybkie natarcie.

Auto ma trafić do jednostki w Olzie wczesną jesienią. Będzie kosztować prawie 805 tys. zł. Dostarczy je firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne, która była jedynym oferentem w przetargu.

Przypomnijmy, strażacy z Olzy jeżdżą obecnie do akcji mercedesem 1113/metz, wyprodukowanym w 1965 r. Auto ma więc 53 lata! To najprawdopodobnie najstarsze auto w jednostkach włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. - Nowy wóz tyle lat z pewnością nie posłuży – mówią strażacy z Olzy. 

OSP Gorzyce na razie bez nowego wozu

Nowego wozu póki co nie będą mieć strażacy z Gorzyc. Gmina, mimo że złożyła wniosek, to nie uzyskała na ten cel dofinansowania. Wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk zaznacza jednak, że sprawa nie jest definitywnie zamknięta. - Jesienią ma zostać ogłoszony kolejny nabór wniosków. Wtedy ponownie złożymy nasz wniosek. A gdyby nabór jesienny nie doszedł do skutku, to kolejny ma być w przyszym roku – mówi wójt.

(art)