Niedziela, 5 lipca 2020

imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

RSS

"My Słowianie" na finał pierwszego dnia majówki w Nędzy

01.05.2018 21:52 | 1 komentarz | ż

Po Orkiestrze Dętej Gminy Nędza sceną zawładnęli muzycy z raciborskiego zespołu The TrAst, którzy rozgrzali publikę na koncert Cleo.

"My Słowianie" na finał pierwszego dnia majówki w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół The trAst powstał w 2014 w składzie: Adam „Bassman” Przysiężniuk, Patryk „Szafa” Szafarczyk (zespołowy mądrala), Radosław „Angus” Rychlik (zawieszony w czasie i przestrzeni), Karol „Burza” Bula (król focha), Robert „Boobenek” Ploch (szalony perkusista). - Nasze charaktery, styl ubierania się, wiek, doświadczenia, a nawet gusta muzyczne są tak zróżnicowane, jakby każdy z nas pochodził z innej galaktyki i ma to ogromny wpływ na naszą twórczość. Jednak jest coś, co nas łączy – chęć tworzenia, grania i dostarczania odbiorcom rozrywki i doznań artystycznych - mówią muzycy.

Na finał pierwszego dnia majówkowego grania w Nędzy wystąpiła Cleo. Popularna wokalistka zaśpiewała swoje najbardziej znane utwory, m.in. "Łowcy gwiazd", "Brać" i "My Słowianie". 

Cleo na początku swojej kariery była członkinią chóru gospel Soul Connection oraz duetu Dwie Asie. W 2013 roku rozpoczęła współpracę z Donatanem. W listopadzie wydali singel „My Słowianie”, który stał się przebojem. 25 lutego 2014 oficjalnie ogłoszono, że para będzie reprezentowała Polskę w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze.  Wydała też swój debiutancki album studyjny, zatytułowany Hiper/Chimera, który nagrała wspólnie z Donatanem. Dwa dni przed premierą wydawnictwo uzyskało status złotej płyty, przekraczając próg 15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Płyta znalazła się na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS.

źródło: UG Nędza, oprac. ż