Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Wodzisław: na dworze ciepło, a kaloryfery gorące

19.04.2018 15:38 | 7 komentarzy | mak

Do naszej redakcji zgłosiła się wodzisławianka z Osiedla XXX-lecia. - Jestem zaskoczona, bo od kilku dni termometry na zewnątrz wskazują wysoką temperaturę, a kaloryfery w mieszkaniu grzeją. Jest tak gorąco, że muszę otwierać okna - przekazała nam.

Wodzisław: na dworze ciepło, a kaloryfery gorące
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kobieta, która się z nami skontaktowała, jest mieszkanką bloku należącego do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej ROW. Zadzwoniliśmy więc do spółdzielni, żeby wyjaśnić sprawę. - Sezon grzewczy jeszcze nie został zakończony, ponieważ według prognoz przed nami fala ochłodzenia - mówi Władysław Maryjka, zastępca prezesa zarządu spółdzielni ds. technicznych.

To, że sezon grzewczy jeszcze trwa, nie oznacza jednak, że kaloryfery w mieszkaniach powinny być gorące. - Przy takiej temperaturze, jaką mamy obecnie, ciepło nie powinno docierać do mieszkań - wyjaśnia wiceprezes. Tłumaczy, że stacja wymienników powinna automatycznie odciąć dostawę ciepła do lokali. - Jeśli tak się nie dzieje, to bardzo prosimy mieszkańców o informacje, wówczas będziemy mogli sprawdzić co jest powodem i interweniować u dostawcy ciepła - dodaje.