Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Akademia Sztuk Pięknych pomoże zbudować miastu stronę internetową

01.04.2018 19:00 | 0 komentarzy | juk

Słaba przejrzystość, mało czytelny układ menu oraz utrudniony dostęp do najważniejszych informacji – strona internetowa miasta Radlin wymaga wielu korekt

Akademia Sztuk Pięknych pomoże zbudować miastu stronę internetową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas lutowej sesji radlińskiej rady miasta, poruszono kwestie czytelności miejskiej strony internetowej. - Prosiłbym, żeby się zastanowić nad uproszczeniem naszej urzędowej strony internetowej - zwrócił uwagę radny Aleksander Żmijewski. Dodał, że po przejściu do zakładki „Jak załatwić sprawę” użytkownik jest przekierowywany do skomplikowanej i trudnej w obsłudze platformy Systemu Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej. - Nasza strona internetowa od samego początku powstania budziła kontrowersje. Żeby tam coś znaleźć, trzeba się trochę natrudzić - skwitowała Gabriela Chromik, przewodnicząca rady miasta.

– Zdajemy sobie sprawę, że z powodu zbyt dużej ilości informacji nasza strona jest mało przejrzysta - przyznał podczas sesji Piotr Absalon, sekretarz Radlina. Dlatego magistrat w tym roku zmieni szatę graficzną miejskiego serwisu. Być może podczas projektowania nowej strony podejmie współpracę z katowicką Akademią Sztuk Pięknych. - Jeden z kierunków tej uczelni jest związany z budowaniem stron internetowych - mówił Absalon.

Zapytaliśmy mieszkańców Radlina, co sądzą o miejskiej stronie internetowej. - Moim zdaniem ważnym elementem każdego serwisu, zwłaszcza urzędowego, jest nawigacja. Aby po prostu strona była czytelna i intuicyjna. W przypadku naszego serwisu to się zupełnie nie udało. Przez zbyt rozbudowane menu jest zupełnie nieczytelna - mówił nam Nikodem. Natomiast pani Aleksandra zauważyła, że na stronie dobrze są eksponowane najświeższe informacje. - Niestety, ale na tym pochwały się kończą. Kiedy chcę znaleźć jakieś konkretne informacje dotyczące miasta, muszę trochę czasu poświęcić, aby je znaleźć - mówi.

(juk)