Niedziela, 5 kwietnia 2020

imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny

RSS

PILNE

Tancerze rywalizowali w Boguszowicach

19.03.2018 12:09 | 0 komentarzy | kama

11 marca w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach odbył się I Ogólnopolski Festiwal Solistów i Duetów „Na dwie i cztery nogi”.

Tancerze rywalizowali w Boguszowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowa propozycja festiwalowa boguszowickiego domu kultury spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony tancerzy nie tylko z Rybnika, czy Śląska, ale i z odległych miejscowości, jak Dębica, Kraków, Kielce czy Łódź. To był emocjonujący i wypełniony tańcem po brzegi dzień: prezentacje konkursowe trwały od 8.00 do 21.00. Na scenie pojawiło się w rozmaitych konfiguracjach prawie trzystu uczestników w wieku od 5 do 27 lat. Zaprezentowano 343 choreografie w pięciu kategoriach wiekowych oraz tanecznych.

W komisji sędziowskiej zasiadły doświadczone jurorki, nauczycielki tańca i tancerki: Dorota Krzysztofik z Kielc, Manuela Krzykała z Raciborza i Magdalena Starzec z Rybnika. Jury podkreślało bardzo wysoki poziom prezentacji konkursowych. Szczególnie doceniono ogromną różnorodność repertuaru oraz olśniewającą jakość wykonania programu przez rybnickich tancerzy, którym udało się wywalczyć najwyższe miejsca w kilku kategoriach.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i medale, a zwycięzcom w poszczególnych kategoriach tanecznych przyznano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Niezwykle wysoki poziom tancerzy sprawił, że w każdej kategorii wiekowej zarówno wśród solistów, jak i duetów, jurorzy wyłonili laureatów nagród specjalnych, Grand Prix festiwalu.

Ogromne zainteresowanie konkursem sprawiło, że organizatorzy planują wydłużenie czasu prezentacji – kolejna edycja najprawdopodobniej będzie już dwudniowa.

zdjęcia: Jacek Galewicz WJAMM Photo