Niedziela, 26 stycznia 2020

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Pieczywo na śmietniku. Mieszkańcy: to brak szacunku dla chleba!

19.02.2018 13:26 | 11 komentarzy | juk

- To oburzające. Niektórzy nie mają co jeść, a tu chleb ląduje na śmietniku - mówią zbulwersowani widokiem wyrzuconego jedzenia mieszkańcy Pszowa.

Pieczywo na śmietniku. Mieszkańcy: to brak szacunku dla chleba!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do naszej redakcji zgłosili się zbulwersowani mieszkańcy Pszowa. Podczas wczorajszego (18.02) spaceru w pobliżu śmietników przy ul. Juranda zauważyli wyrzucone pieczywo. - To oburzające. Niektórzy nie mają co jeść, a tu chleb ląduje na śmietniku - mówią mieszkańcy. Dodają, że taki widok staje się codziennością. - Nie możemy patrzeć, jak nie szanuje się w naszym mieście chleba i jedzenia - mówią oburzeni mieszkańcy. Ich zdaniem najczęściej jedzenie na śmietnik wyrzucają osoby starsze. - Kiedy chleb jest trochę suchy, to co nasi seniorzy robią? Do reklamówki go pakują i idą z nim na śmietnik - opowiadają - Wnosimy, żeby bochenek chleba kosztował 20 zł. Dlaczego? Bo ludzie jedzenia nie szanują, ale pieniądze tak.

Aż co trzeci Polak przyznaje się do marnowania żywności. Wyrzucane są głównie produkty świeże: pieczywo, wędliny czy owoce. Jedną z głównych przyczyn marnowania żywności jest to, że kupujemy więcej, niż potrzebujemy. Takie wnioski płyną z przygotowywanego na zlecenie Federacji Banków Żywności raportu "Nie marnuj jedzenia 2017".