Piątek, 15 listopada 2019

imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

RSS

Racibórz. Miejskie dożynki 2018 w Studziennej i Sudole

28.01.2018 10:00 | 0 komentarzy | żet

Władze Raciborza przymierzają się do organizacji miejskich dożynek. Prezydent Mirosław Lenk poruszył ten temat podczas zebrania sprawozdawczego OSP Racibórz Sudół.

Racibórz. Miejskie dożynki 2018 w Studziennej i Sudole
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W Sudole jest aktywna OSP, w Studziennej jest klub sportowy i boisko, na którym można zrobić imprezę, więc ze Sudoła byśmy wyjechali do Studziennej - powiedział M. Lenk 27 stycznia w Raciborzu-Sudole, prosząc strażaków o wsparcie przedsięwzięcia. Zaznaczył, że temat organizacji tegorocznych miejskich dożynek w tych dwóch dzielnicach jest we wczesnej fazie. - Będę jeszcze rozmawiał z księżmi - dodał.

Przy okazji M. Lenk pochwalił strażaków za zaangażowanie w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz na rzecz społeczności Raciborza, w tym promocję budżetu obywatelskiego. Tłumaczył się też ze zmian w regulaminie budżetu, w wyniku których wykreślono możliwość finansowania projektów celujących w zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Jednocześnie zapowiedział, że wszelkie zakupy tego typu będą realizowane przez Biuro Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu.

- Trzeba jeść małą łyżką. Ostatnio jedliście chochlą - odpowiedział strażakom prezydent, gdy ci zauważyli, że ich plany zakupowe wybiegają poza coroczne zamówienia realizowane poprzez BZK. Na osłodę prezydent obiecał strażakom wybrukowanie na koszt miasta terenu wokół centrum ratowniczego (powstało przy remizie w Sudole w ramach pierwszego rozdania budżetu obywatelskiego) oraz pomalowanie remizy.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.