Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Medalista olimpijski Tomasz Sikora zostanie dyrektorem sportowym w wodzisławskiej szkole

23.01.2018 07:00 | 21 komentarzy | mak

W Wodzisławiu Śląskim powstaje baza noclegowa na potrzeby biathlonistów. Miejsca noclegowe dla zawodników przygotowywane są w budynku Szkoły Podstawowej nr 28. Inwestycja ma mieć duży wpływ na dalszy rozwój wodzisławskiego biathlonu. To jednak nie wszystkie nowości w tej dziedzinie sportu.

Medalista olimpijski Tomasz Sikora zostanie dyrektorem sportowym w wodzisławskiej szkole
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisław Śląski stawia na rozwój biathlonu. - Udało nam się rozpocząć budowę bazy biathlonowej w Wodzisławiu w oparciu o funkcjonowanie "Trzech Wzgórz" oraz dwóch szkół: SP 10 i SP 28 - poinformował prezydent Mieczysław Kieca.

Mistrz pomoże

Silnym wsparciem dla rozwoju biatlonu ma być postać Tomasza Sikory - wicemistrza olimpijskiego oraz mistrza i wicemistrz świata. Od marca Tomasz Sikora będzie dyrektorem sportowym w SP nr 10. - Będzie odpowiedzialny za rozwój biathlonu oraz koordynowanie działań miasta w zakresie rozbudowy bazy biathlonowej - wyjaśnił prezydent Kieca.

Dyrektor i trener

Tomasz Sikora cieszy się z nowego zadania. Co ważne, utytułowany sportowiec będzie pełnił nie tylko funkcję dyrektora sportowego, ale też prowadzi treningi z dziećmi i młodzieżą. Zostanie trenerem w klasie mistrzostwa sportowego. - Razem z Edytą Zając będziemy prowadzić treningi - zapowiedział. 

Tomasz Sikora nie ukrywa swojego przywiązania do Wodzisławia. - Tu się urodziłem, tu zaczynałem swoją przygodę z biathlonem. Wodzisław zawsze był mi bardzo bliski i zawsze marzyłem, by biathlon tu istniał i rozwijał się. W ostatnich latach Wodzisław idzie w tej dziedzinie sportu w dobrym kierunku. Zarząd Polskiego Związku Biathlonu przychylnie patrzy na współpracę z miastem Wodzisław. Naszym celem jest, by młodzież mogła się rozwijać i osiągać jak najlepsze wyniki - zapewnił.

Coraz więcej chętnych

Kolejna ceniona w świecie biathlonu postać, czyli Edyta Zając, udowadnia, jak bardzo w ostatnich latach zwiększyło się zainteresowanie tą dziedzina sportu. - Jeszcze kilka lat temu było to 3 zawodników, dziś mamy 60. Z roku na rok zainteresowanie rośnie - powiedziała trenerka Biathlonowego Ośrodka Szkolenia Młodzieży w Wodzisławiu.

Baza noclegowa

W rozwoju biathlonu w Wodzisławiu ma pomóc budowa strzelnicy sportowej oraz utworzenie bazy noclegowej w budynku SP 28. Bazę utworzą 44 miejsca noclegowe. Całkowita powierzchnia nowo powstającego obiektu to 800 m kw. Liczba pomieszczeń to 14. Pokoje będą 2-, 3- oraz 4-osobowe. Obiekt będzie posiadał stołówkę (jadalnię) oraz pełen węzeł sanitarny. Remont planowany jest do zakończenia do końca marca, następnie przestrzeń sukcesywnie będzie wyposażana. Koszt tej inwestycji to ok. 400 tys. zł.

Miejsce ma spełniać warunki podstawowego hotelu akademickiego. Będą mogli z niego korzystać zawodnicy, np. uczestniczący w organizowanych przez Biatlonowy Ośrodek Szkolenia Młodzieży w Wodzisławiu Śląskim szkoleniach, treningach, obozach dla dzieci i młodzieży, zawodach sportowych. Baza przeznaczona będzie także na potrzeby młodzieży, która przyjeżdża do miasta w ramach różnego rodzaju wymian. Baza powstaje również z myślą o imprezach przygotowywanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum”.