Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Sto lat dla komendanta. Jan Pawnik przechodzi na emeryturę

08.01.2018 19:00 | 0 komentarzy | żet

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że komendant nie myślał jeszcze o emeryturze. Stosowne decyzje miały zapaść poza jego osobą.

Sto lat dla komendanta. Jan Pawnik przechodzi na emeryturę
Jan Pawnik z podziękowaniami, które otrzymał od druhen i druhów z Markowic.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jan Pawnik, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, przechodzi na emeryturę po 38 latach pracy. Choć komendant pożegna się z pracą w straży za trzy tygodnie, wciąż nie wiadomo kto 1 lutego przejmie jego obowiązki. - Niestety nie mamy takiej wiedzy. Czy to będzie powołanie, czy też powierzenie obowiązków oficerowi zgodnie z obowiązującymi przepisami, tego nie wie w tej chwili nikt - usłyszeliśmy w komendzie wojewódzkiej PSP.

Starszy brygadier Jan Pawnik powoli żegna się ze swymi podkomendnymi i współpracownikami, m.in. podczas dorocznych spotkań sprawozdawczych jednostek OSP. W niedzielę 7 stycznia uczestniczył w zebraniu OSP Racibórz Markowice.

"Sto lat" dla komendanta

- Wszystkie jednostki OSP w powiecie raciborskim są gotowe do działań operacyjnych, ale tylko jedna ma samochód GBA na podwoziu volvo. Gratuluję zaangażowania i wytrwałości w zbiórce pieniędzy na ten samochód - powiedział komendant do druhów i druhen z Markowic. Cieszył się, że jest ich tak wiele. - Można mieć remizę, samochody, ale bez ludzi nie ma OSP. Wy tutaj tworzycie naprawdę fajną grupę - dodał. Strażacy z Markowic odwdzięczyli mu się gromkim "Sto lat". Wręczyli też dyplom z podziękowaniami za wieloletnią pomoc i współpracę.

Rok w skrócie

W 2017 roku strażacy z jednostki OSP Racibórz Markowice wyjeżdżali do akcji 75 razy. Większość interwencji polegała na usuwaniu skutków miejscowych zagrożeń (np. połamanych konarów), 16 interwencji dotyczyło gaszenia pożarów. Strażacy z Markowic zajęli 3. miejsce na miejskich zawodach sportowo-pożarniczych w kategorii A (mężczyźni), 1. miejsce w kategorii C (kobiety), a także 1 miejsce w kategorii CTIF (dziewczęta). Na zawodach powiatowych reprezentacja kobiet zajęła 6. miejsce, natomiast młodzieżowa drużyna dziewcząt ustąpiła pola tylko Krzyżanowicom.

Strażaków z OSP Racibórz Markowice, a także ochotników z pozostałych miejskich jednostek, będzie można zobaczyć w akcji w niedzielę 14 stycznia na raciborskim rynku. W ramach finału WOŚP zaprezentują sprzęt używany w akcjach ratowniczo-gaśniczych (zobacz również: Rozetną samochody specjalnie dla WOŚP).


Zobacz również: