Niedziela, 17 lutego 2019

imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

RSS

Proboszcz, wiceprezydent i olimpijczyk podsumowują 2017 rok

24.12.2017 09:00 | 0 komentarzy | pm

Ksiądz Marek Bernacki, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Nowinach, Piotr Masłowski, wiceprezydent Rybnik i olimpijczyk Mariusz Prudel o plusach i minusach 2017 roku.

Proboszcz, wiceprezydent i olimpijczyk podsumowują 2017 rok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak co roku, przygotowaliśmy cykl podsumowań odnośnie mijającego roku. Zapytaliśmy rybnickich polityków, sportowców, działaczy, kabareciarzy – generalnie ludzi znanych, co było największym plusem w roku 2017, a co minusem. Poprosiliśmy również, aby opisali nam wymarzony prezent na rok 2018. 

Ksiądz Marek Bernacki, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Nowinach

Największy plus roku 2017
Tak bardzo dajemy się ponieść temu światu, tak bardzo gonimy, a często też dziwaczejemy, że trudno plusy znaleźć, ale one niewątpliwie są. Plusem jest choćby to – że w pokoju i szczęśliwie ten rok przeżyliśmy. Że udało nam się na pewno coś dobrego zrobić, a tym samym, że nie staliśmy się samotną, egoistyczną wyspą.

Największy minus roku 2017
Że my wciąż nie potrafimy żyć w zgodzie, że my się wciąż kłócimy, jątrzymy, podsycamy atmosferę, że wciąż tylu żyje w nienawiści i że coraz więcej ludzi odrzuca tradycyjne wartości, uznaje białe za czarne a czarne za białe. I to dzieje się zarówno u góry, w ojczyźnie, jak i na nizinach w naszych domach, w naszym mieście, w naszych środowiskach.

Wymarzony, najważniejszy prezent na rok 2018
Patrząc na to co wokół mnie to najpiękniejszym prezentem byłoby to, aby ci którzy cierpią bo choroba, bo alkohol, bo niezgoda itp. nie cierpieli, aby ci którzy się w życiu pogubili, odnaleźli drogę, aby młodzi ludzie żyli wartościami pięknymi i szlachetnymi i tak – gdy już chodzi o swoje podwórko – aby ten kościół, który wykańczamy był coraz piękniejszy, aby nie zabrakło dobrych i życzliwych ludzi. A dla mnie osobiście ? Nic ...bo już za dużo prosiłem dla innych. A jeśli ... to Góra wie.

Piotr Masłowski, wiceprezydent Rybnik

Największy plus roku 2017
Prywatnie - jestem tam gdzie chciałem, zawodowo - mozolna praca zaczyna przynosić efekty. Tak ma być.

Największy minus roku 2017
Był w tym roku taki tydzień, który zaczął się od niemiłej niespodzianki zrobionej mi przez kolegów z FOR, w środę dowiedziałem się o poważnej chorobie bliskiej mi osoby, a w sobotę zmarł Wojtek Student. Doprawdy trudno mi sobie wyobrazić gorszy czas.

Wymarzony, najważniejszy prezent na rok 2018
Napiszę krótko – dzieciątko.

Mariusz Prudel, siatkarz, olimpijczyk z Rybnika

Największy plus roku 2017
Największy plus to bez wątpienia narodziny syna.

Największy minus roku 2017
Afera dopingowa w rybnickim żużlu.

Wymarzony, najważniejszy prezent na rok 2018
Sukcesy zawodowe i szczęście w życiu osobistym.