Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Patrol

Wypadki, pożary i czad [RAPORT STRAŻAKÓW]

18.12.2017 11:11 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji siedem razy, interweniując w miejscowościach Chałupki, Kornowac oraz Racibórz.

Wypadki, pożary i czad [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 15 grudnia o godz. 19.54 strażacy udali się na ulicę Czarneckiego w Raciborzu, gdzie ugasili pożar śmietnika. Sobota 16 grudnia rozpoczęła się od interwencji w Chałupkach, gdzie na ulicy Boguminskiej doszło do potrącenie rowerzystki (godz. 7.11). 41-letnia poszkodowana kobieta trafiła do szpitala, sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Kolejna interwencja to ul. Kochanowskiego w Raciborzu, gdzie o godz. 19.38 uruchomiła się czujka tlenku węgla. Strażacy udali się pod wskazany adres. W mieszkaniu wykryto niewielkie stężenie śmiercionośnego związku. Strażacy zalecili sprawdzenie przewodów kominowych przez specjalistów. Ostatnia interwencja to tragiczny wypadek, do którego doszło na ulicy Rudzkiej w Raciborzu. 18-latek stracił panowanie nad kierowanym przez siebie oplem i wjechał w drzewo. Śmiertelnych obrażeń doznała 16-letnia dziewczyna (więcej informacji: Tragedia na drodze. Nie żyje szesnastolatka).

W niedzielę 17 grudnia strażacy zabezpieczyli kolizję drogową na ul. Raciborskiej w Kornowacu (godz. 5.18). Na miejscu zastali BMW w przydrożnym rowie. Uczestników zdarzenia nie było w pobliżu samochodu. O godz. 9.16 strażacy ugasili pożar sadzy w kominie budynku przy ul. Podmiejskiej w Raciborzu. O godz. 19.02 udali się na ulicę Opawskiej w Raciborzu, gdzie ugasili pożar śmietnika. Wartość strat w tym ostatnim zdarzeniu oszacowano na kwotę 200 zł.