Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Podróże i telefony urzędników pod lupą

17.11.2017 06:30 | 0 komentarzy | żet

Wójt Grzegorz Niestrój cieszy się z wyników kontroli i liczy na to, że podlegli mu pracownicy docenią pracę radnych.

Podróże i telefony urzędników pod lupą
Przewodniczący rady gminy Kornowac Eugeniusz Kura, wójt Grzegorz Niestrój i radny Sławomir Knura podczas ostatniej sesji rady.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdań komisji rewizyjnej należy m.in. kontrola urzędników oraz pracowników gminnych jednostek. W październiku członkowie komisji Sławomir Knura i Marian Zimermann przyjrzeli się m.in. wydatkom urzędników na wyjazdy służbowe, opłatom za rozmowy telefoniczne, kosztom promocji gminy, czy rachunkom bankowym i zaciągniętym przez gminę kredytom i pożyczkom.

Podróże małe i duże

Członkowie komisji rewizyjnej ustalili, że od stycznia do końca września pracownicy urzędu wystawili w sumie ponad 400 delegacji służbowych. Na ich rozliczenie wydano prawie 14 tys. 349 zł. – Podczas przeglądu książki i rejestru wyjazdów służbowych stwierdzono pojedyncze braki wpisów daty wyjazdów, daty rozliczeń oraz wykreśleń – anulacji wyjazdów służbowych. Zostały również skontrolowane wyrywkowo rozliczenia z wyjazdów służbowych. W niektórych rozliczeniach nie została zapisana godzina wyjazdu oraz godzina powrotu – czytamy w raporcie komisji.

Powyższe dotyczy urzędników z wyłączeniem wójta, sekretarza i jeszcze jednego pracownika, którzy posiadają ryczałt samochodowy na przejazdy po terenie gminy.

Telefony i internet

Komisja sprawdziła również wydatki ponoszone na telekomunikację. Urząd korzysta przede wszystkim z telefonów stacjonarnych. Telefony komórkowe posiadają tylko wójt i sekretarz. Dostawcą internetu dla gminy jest firma Orange.

Za powyższe usługi gmina zapłaciła w omawianym okresie prawie 6 tys. zł.

Koszty promocji

W tym samym okresie gmina wydała na promocję prawie 34 tys. zł. Główne wydatki związane były z zakupem nagród do gminnych konkursów i zawodów, organizacją turnieju sołectw, obsługą gości wójta, a także wydawaniem gazety „Twoja Gmina”.

Wnioski i komentarz wójta

W zaleceniach pokontrolnych znalazły się zapisy o uzupełnieniu książki i rejestry wyjazdów służbowych o wspomniane już brakujące pozycje. – Każda kontrola komisji (rewizyjnej – red.) to jest dużo pracy i za tę pracę dziękuję – usłyszeli radni Sławomir Knura i Marian Zimermann z komisji rewizyjnej od przewodniczącego rady gminy Eugeniusza Kury.

– Po to jest komisja rewizyjna, żeby takie drobnostki wychwycić. Cieszę się, że są zalecenia. Myślę, że pracownicy urzędu to docenią – komentuje wynik kontroli wójt Grzegorz Niestrój.

(żet)

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Marian Zimermann

Marian Zimermann

Przewodniczący rady gminy Kornowac 

Sławomir Knura

Sławomir Knura

Radny gminy Kornowac