środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Rekord na święceniu pojazdów w Sławikowie

19.07.2017 12:30 | 0 komentarzy | woj

Od 23 do 30 lipca obchodzony jest XVIII ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W kościele parafialnym w Sławikowie tradycyjnie zostały odprawione msze św. w intencji kierowców, pieszych i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Po nabożeństwie ks. proboszcz Joachim Augustyniok święcił pojazdy i życzył wszystkim spokojnych podróży.

Rekord na święceniu pojazdów w Sławikowie
Ks. Augustyniok święci samochody na parkingu przy kościele pw. św. Jerzego. Święcenia odbywały się również przy kościele filalnym w Miejscu Odrzańskim.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sławikowskie święcenia są już mocno wpisane w kalendarz kierowców. Zjeżdżają tu nawet z za granicy. W tym roku poświęcono rekordową liczbę 160 pojazdów (rowery, samochody i motorki), a każdy kierowca otrzymał kartę kierowcy.

Wierni parafii oraz goście włączyli się akcji „1 grosz za 1 kilometr” stowarzyszenia MIVA, zbierającego fundusze na rzecz misyjnych środków transportu. Jak podano, z uzbieranych w ten sposób pieniędzy (ponad 2 mln w całej Polsce) udało się kupić: 37 samochodów, 5 busów, 1 ambulans, 8 motocykli i skuterów, 132 rowery, 2 silniki do łodzi i 140 wózków inwalidzkich.

(woj)