Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rekord na święceniu pojazdów w Sławikowie

Od 23 do 30 lipca obchodzony jest XVIII ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W kościele parafialnym w Sławikowie tradycyjnie zostały odprawione msze św. w intencji kierowców, pieszych i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Po nabożeństwie ks. proboszcz Joachim Augustyniok święcił pojazdy i życzył wszystkim spokojnych podróży.

Rekord na święceniu pojazdów w Sławikowie
Ks. Augustyniok święci samochody na parkingu przy kościele pw. św. Jerzego. Święcenia odbywały się również przy kościele filalnym w Miejscu Odrzańskim.

Sławikowskie święcenia są już mocno wpisane w kalendarz kierowców. Zjeżdżają tu nawet z za granicy. W tym roku poświęcono rekordową liczbę 160 pojazdów (rowery, samochody i motorki), a każdy kierowca otrzymał kartę kierowcy.

Wierni parafii oraz goście włączyli się akcji „1 grosz za 1 kilometr” stowarzyszenia MIVA, zbierającego fundusze na rzecz misyjnych środków transportu. Jak podano, z uzbieranych w ten sposób pieniędzy (ponad 2 mln w całej Polsce) udało się kupić: 37 samochodów, 5 busów, 1 ambulans, 8 motocykli i skuterów, 132 rowery, 2 silniki do łodzi i 140 wózków inwalidzkich.

(woj)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].