Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Sprawę w straży miejskiej zgłosisz piętro niżej

24.05.2017 19:00 | 0 komentarzy | mak

Dyżurka w siedzibie wodzisławskiej straży miejskiej zmieniła lokalizację. Z piętra została przeniesiona na parter i wyremontowana.

Sprawę w straży miejskiej zgłosisz piętro niżej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siedziba wodzisławskiej straży miejskiej przeszła częściowy remont. Chodzi o kilka pomieszczeń. Największa zmiana dotyczy przeniesienia dyżurki, która zmieniła lokalizację. – Została przeniesiona piętro niżej – mówi komendant Straży Miejskiej w Wodzisławiu, Janusz Lipiński.

Wcześniej dyżurka znajdowała się na pierwszym piętrze budynku przy ul. Rzecznej. Osoby niepełnosprawne na wózkach nie mogły się tam samodzielnie dostać, bo nie ma windy. Obecne nowoczesna, rozbudowana dyżurka – wraz ze stanowiskiem monitoringu – mieści się na parterze. – Bariery architektoniczne zostały zniesione – podkreśla komendant.

Samo stanowisko monitoringu zostało unowocześnione. Obecnie system monitoringu miejskiego obejmuje 33 kamery. W tym roku uruchomione zostaną dwa kolejne punkty: na ul. Wałowej i skrzyżowaniu ul. Leszka i Radlińskiej. Poprawiła się też jakość obrazu z kamer. Większość jest w rozdzielczości full HD. – Korzystamy z łącza internetowego, które pozwala na instalowanie kamer nawet w takich miejscach, gdzie wcześniej był problem z przesyłem obrazu – wyjaśnia komendant.

Od tego roku straż ma też nowy system łączności cyfrowej. W radiostacjach zamontowany został GPS, przez co wszystkie radiowozy widać na mapie.

Straż miejska może pochwalić się również nową serwerownią. – Jedną z nowocześniejszych na terenie kraju. Z odpowiednią, techniczną podłogą, odpowiednim sprzętem i szafami, które pozwolą na dalszą rozbudowę monitoringu – dodaje komendant.

Siedziba wzbogaciła się także o nową salę, w której będą odbywać się odprawy, szkolenia czy narady. Wcześniej było to jedno z pomieszczeń zajmowanych przez lekarza weterynarii.

(mak)