Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Teatr Tańca Memento nagrodzony w Wolsztynie

22.05.2017 15:47 | 0 komentarzy | kama

Solistki z Teatru Tańca Memento działającego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury zdobyły jeden złoty i dwa srebrne medale na IX Festiwalu Tańca "Wolsztyn tańczy pełną parą", który odbył się 20 maja.

Teatr Tańca Memento nagrodzony w Wolsztynie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kategorii hip-hop od lat 13 pierwsze miejsce zajęła Patrycja Amborska. W tej samej kategorii druga była Paulina Kaźmierczak. Kolejny srebrny medal wywalczyła Zuzanna Boczar w kategorii inscenizacja taneczna. Występ Zuzanny można zobaczyć pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=314C2u3aAS0

Tancerze z Wodzisławskiego Centrum Kultury zachwycili jury swoim tańcem, energią i przygotowanymi choreografiami. Zespół prowadzi Agnieszka Wizner, Małgorzata Karwot oraz Marcin Kost. Na festiwalu swoją choreografię zaprezentowali również seniorzy z TT Memento. Układ pochodzi z najnowszego spektaklu, którego premiera odbyła się w kwietniu tego roku pt. „Machina”. Festiwalowy występ można zobaczyć pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=XChm8QPIF10&feature=youtu.be.

Najmłodszą uczestniczką konkursu była Malwina Rumpel, która urzekła widzów nie tylko swoim tańcem ale również swoją spontanicznością i urokiem osobistym. Jej występ można zobaczyć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=4aB9rUoUSh4

- Serdecznie gratuluję tancerzom Teatru Tańca Memento. W tym roku grupa obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Takie nagrody z pewnością są pięknym urodzinowym prezentem oraz świadectwem dobrego poziomu artystycznego – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Najmłodsza grupa teatru przygotowuje się obecnie do premiery swojego spektaklu pt. „Mały i duży książę”, która odbędzie się 27 maja o godz. 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Szczegóły na temat przedstawienia znajdują się na stronie www.wck.wodzislaw.pl.