Niedziela, 26 stycznia 2020

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Patrol

Policjanci z Kuźni Raciborskiej uratowali niedoszłego samobójcę

06.05.2017 13:00 | 0 komentarzy | żet

Telefoniczna informacja od świadka i szybka interwencja kuźniańskich policjantów zapobiegły tragedii. Mundurowi uratowali 67-letniego mężczyznę, który usiłował targnąć się na swoje życie, ściągając przy tym zagrożenie na pozostałych mieszkańców bloku.

Policjanci z Kuźni Raciborskiej uratowali niedoszłego samobójcę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w czwartek 4 maja. Około godz. 14.20 dyżurny raciborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z mieszkania przy ul. Sobieskiego w Nędzy. Zgłaszający nie tylko powiadomił służby ratunkowe, ale także wszedł do mieszkania i podjął próbę gaszenia pożaru. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci prewencji.

- Na miejscu w okolicach bloku mundurowi zauważyli mężczyznę, który na ich widok wyraźnie wykazywał objawy niepokoju. Jak się okazało, był to 67-letni właściciel mieszkania, w którym był pożar. Jak ustalili policjanci mężczyzna podpalił sam materac i meble chcąc w ten sposób popełnić samobójstwo, jednocześnie powodując zagrożenie dla życia i zdrowia innych mieszkańców bloku, gdyż w mieszkaniu znajdowała się butla z gazem - informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Niebezpieczeństwo szybko zażegnano, niedoszły samobójca trafił pod opiekę lekarzy.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet