Sobota, 7 grudnia 2019

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Park Rozrywki w Wodzisławiu jak puszcza dziewicza?

21.04.2017 19:00 | 25 komentarzy | mak

Połamane drzewa, które zalegają od dłuższego czasu. Gałęzie, które zwisają nad ścieżkami. Dlaczego nikt nie porządkuje obrzeży Rodzinnego Parku Rozrywki?

Park Rozrywki w Wodzisławiu jak puszcza dziewicza?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od jednego z naszych czytelników dostaliśmy wiadomość, która zawiera krytykę Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy wzgórza” w Wodzisławiu, a dokładnie stanu panującego tam porządku. – Czytam o krokusach na rynku, dbaniu o skwery miasta. Dobrze, że to jest robione. Ale trzeba też pokazać, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Rodzinny Park Rozrywki kosztował bardzo dużo. Powiem, że za dużo. Teraz jest utrzymany w miarę, ale w samym jego centrum, w okolicy amfiteatru. Idąc dalej ścieżkami, wygląda jak puszcza dziewicza. Drzewa leżące, wiszące gałęzie nad ścieżkami, tam nikt z obsługi, czy zieleni miasta nie zaglądał od dawna. Byłem na spacerze i jestem zdziwiony tym, co zobaczyłem – napisał nasz czytelnik.

Miasto odpowiada, że Rodzinny Park Rozrywki posiada nieuporządkowaną sferę zieleni, jednak pracownicy MOSiR-u sukcesywnie odchwaszczają tereny zielone w kierunku Zespołu Szkół nr 3. Tak, aby „tereny zielone parku z roku na rok stawały się coraz ładniejsze”. Miasto zapewnia też, że na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki prace związane z utrzymaniem zieleni trwają przez większą część roku. – W okresie jesienno-zimowym oraz wczesnowiosennym trwają prace związane z porządkowaniem posuszu, złomów i wywrotów, arborystyki drzew, nowymi nasadzeniami drzewek i krzewów oraz odchwaszczaniem nieestetycznie zarośniętych terenów zielonych. Ponadto w okresie jesiennym trwają prace porządkowe związane ze sprzątaniem liści na terenie ścieżek i ciągów pieszych w parku. Natomiast w okresie wiosennym, letnim oraz wczesnojesiennym prowadzone są prace związane z koszeniem terenów zielonych – informuje Anna Szweda-Piguła, rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu.

(mak)