Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Radnemu nie spodobał się baner na szkolnym płocie

28.03.2017 07:00 | 26 komentarzy | mak, art

17 marca radny powiatowy Mateusz Góral złożył w Komisariacie Policji w Gorzycach zawiadomienie dotyczące baneru, wiszącego od wielu miesięcy na ogrodzeniu Gimnazjum w Czyżowicach. Na banerze znajdował się napis: „Nie likwidujcie naszego gimnazjum”, oznakowany logo Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Radnemu nie spodobał się baner na szkolnym płocie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny zapewnia: ja baneru nie ściągnąłem

Co ciekawe w poniedziałek 20 marca baneru na ogrodzeniu szkoły już nie było. – Kiedy przyszłam do szkoły o godz. 7.30, woźny poinformował mnie, że baner jest częściowo zerwany. Dlatego poprosiłam go o całkowite zdjęcie tego baneru – mówi Stefania Rodak, dyrektor Gimnazjum w Czyżowicach. Góral zapewnia, że nie miał nic wspólnego z tym, że baner został częściowo zerwany, choć w cytowanym już wpisie groził jego ściągnięciem: „Ten Baner ma zniknąć z płotu Gimnazjum w Czyżowicach bo jak nie to go sam ściągnę !!! (cytat oryginalny)”. – Odbieram to jako gest poparcia dla mnie i solidarności albo też jako prowokację ze strony różnych środowisk. Moje działanie narusza pewną grupę wpływów, która sprzeciwia się potrzebnym zmianom, bo jest dla nich niekorzystna i narusza ich interes finansowy. Dowiedziałem się, że baner został częściowo usunięty od znajomego, gdy byłem w niedzielę u rodziców w Czyżowicach. Wracając, zrobiłem sobie przy nim zdjęcie – mówi radny.

Stefania Rodak całej sprawy komentować nie chce. – Zostałam wezwana na policję, dlatego nie będę udzielać komentarza – mówi krótko.

(mak), (art)

Ludzie:

Stefania Rodak

Stefania Rodak

Radna Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.