środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Patrol

Wielkie liczenie bezdomnych

10.02.2017 18:12 | 0 komentarzy | acz

W nocy z 8 na 9 lutego na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w całym kraju przeprowadzone zostało Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. 

Wielkie liczenie bezdomnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas nocnej akcji rybniccy policjanci skontrolowali prawie 30 miejsc. W trakcie prowadzonych działań, mundurowi przeprowadzali wśród bezdomnych rozmowy ankietowe, które miały przybliżyć przyczynę bezdomności. Pytano między innymi o wykształcenie, źródło dochodów i oczekiwania wobec instytucji pomocowych. Wśród osób bezdomnych, do których dotarli policjanci, żadna nie wyraziła chęci przyjęcia pomocy w formie noclegu.

Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędne do podejmowania wszelkich działań mających na celu ograniczenie negatywnych skutków bezdomności w Polsce. Dlatego też w nocy z 8 na 9 lutego na terenie całego kraju, odbyło się Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Akcja odbywa się co dwa lata i organizowana jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W tym czasie policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownicy socjalni sprawdzają miejsca, w których zazwyczaj przebywają osoby bezdomne. Rybnicka policja nie podaje ilu bezdomnych się naliczyła.
(acz)