Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

O syryjskiej rewolucji, wojnie i marzeniach

09.02.2017 14:36 | 0 komentarzy | mak

22 lutego w wodzisławskiej bibliotece będzie okazja do tego, by stanąć twarzą w twarz z autorami niezwykle poruszającej książki. "Sura" łączy w sobie niemal dziewięćdziesiąt fotografii autorstwa Macieja Moskwy i miniatur reportażowych napisanych przez Rafała Grzenię, obrazujących rewolucję i wojnę w Syrii.

O syryjskiej rewolucji, wojnie i marzeniach
Literaturoznawca i pisarz Rafał Grzenia (fot. przeswit.com)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniaturach reportażowych zapisali swój własny sposób odczuwania wojny i rewolucji, ale przede wszystkim przedstawili prywatne historie samych Syryjczyków.

Podczas spotkania Rafał Grzenia i Maciej Moskwa zdradzą nam, jak wyglądała praca reportera w wojennej Syrii, jak powstawała książką oraz skomentują najważniejsze dla nich fotografie i teksty.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa wystawa fotografii autorstwa Macieja Moskwy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Rafał Grzenia to literaturoznawca, pisarz, członek kolektywu dziennikarskiego Dziennikarze Wędrowni. Na przełomie 2012 i 2013 roku czterokrotnie odwiedził wojenną Syrię, w 2014 wizytował tureckie pogranicze z Syrią.

Maciej Moskwa to fotograf, absolwent i wykładowca Sopockich Szkół Fotografii, założyciel kolektywu dokumentalistów Testigo Documentary.

Więcej informacji o książce na stronie wydawnictwa: www.przeswit.com