Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

ZS1 Rybnik: Wigilia Międzynarodowa 2016

03.01.2017 10:10 | 0 komentarzy | (q)

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku odbyła się tradycyjna Wigilia Międzynarodowa zorganizowana przez uczniów.

ZS1 Rybnik: Wigilia Międzynarodowa 2016
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak co roku Wigilia Międzynarodowa wprawiła społeczność „Powstańców” w świąteczny nastrój. Zgromadzeni goście mieli okazję dowiedzieć się interesujących informacji na temat świąt Bożego Narodzenia państw takich jak Hiszpania, Japonia, Rosja, Meksyk czy USA. Ponadto wszyscy zostali zaproszeni na degustację specjałów wigilijnych przygotowanych przez uczniów, jak i tradycyjnego pieczonego indyka.

Impreza artystyczna, którą poprowadziła Klaudia Kulesza, przebiegła w świątecznej i pogodnej atmosferze. Zebranej publiczności zaprezentowali się m.in. wokaliści – Michalina Porszke („Kolęda Maryi” i „L’amour nous guidera”) i Małgorzata Dudek („La vie en rose”, akompaniament – Tomasz Kukułka). Nie zabrakło także tradycyjnego koncertu kolęd w wykonaniu szkolnego chóru Bel Canto.

Życzenia świąteczne złożyli dyrektor Tadeusz Chrószcz, prezes rady rodziców Paweł Bronikowski i przewodniczący szkoły Bartosz Wiszniowski.