Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Radny Cofała ubiegł opozycję. Zaproponował głosowanie imienne w Raciborzu

30.12.2016 13:00 | 1 komentarz | ma.w

Choć miesiącami opowiadał o tym w radzie miasta Leszek Szczasny z NaM-u i to on łączył zakup tabletów z wprowadzeniem głosowania imiennego na sesjach, to na grudniowym posiedzeniu ubiegł go Tomasz Cofała (na zdj.) i to on zgłosił wniosek w tej sprawie.

Radny Cofała ubiegł opozycję. Zaproponował głosowanie imienne w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tomasz Cofała przedstawił wniosek podpisany przez 10 radnych. Wcześniej jako zwolennik tego systemu głosowania deklarował się prezydent Mirosław Lenk, lider klubu Razem dla Raciborza, który poparł wniosek Cofały. Zaraz po Cofale głos zabrał Leszek Szczasny podkreślając, że radni koalicji porzucili obawy z początku kadencji - zarówno do przejścia na elektroniczny obieg dokumentów dla radnych jak i głosowanie imienne.

Jan Wiecha apelował by nie spierać się w tym przypadku kto był pierwszy z tym pomysłem, bo nowy system będzie "obroną radnych przed głosowaniami politycznymi w sprawach ważnych".

Radczyni prawna Marta Topór-Piórko poinformowała radnych, że głosowanie imienne stanowi tematykę sporną jeśli chodzi o nadzór prawny wojewody i niewykluczone, że ten uchyli uchwałę raciborską. - Jesteśmy w tej sprawie zdeterminowani. Pójdziemy nawet do NSA - zapowiedział Mirosław Lenk.

Ludzie:

Jan  Wiecha

Jan Wiecha

Radny Gminy Racibórz.

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.