Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Będzie strefa ograniczonego ruchu?

27.12.2016 07:14 | 0 komentarzy | woj

Taki pomysł wysunął radny Adrian Lepiarczyk z Rud. Wnioskuje on do burmistrza o objęcie tą strefą obszaru w ramach ulic Cegielska – Brzozowa – Borowa w Rudach. 

Będzie strefa ograniczonego ruchu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wjazd na ten teren byłby oznaczony znakiem drogowym D40 (niebieska, prostokątna tablica, z postacią kroczącego człowieka, dziecka z piłką, samochodu i domku). – Ma to na celu bezpieczeństwo pieszych, gdy wąski pas drogi stwarza zagrożenie od pojazdów mechanicznych. Strefa da natomiast możliwość korzystania z całej szerokości drogi przez pieszych, którzy w strefie mają również pierwszeństwo przez samochodami – uzasadnił A. Lepiarczyk. Ponadto znak ten wymusza wolniejszą jazdę (do 20 km/h) i pozwala na montaż progów zwalniających. 

Nie wiadomo czy wniosek zostanie zrealizowany z „automatu”. Znak D40 powoduje również inne ograniczenia, np. związane z parkowaniem. Być może w tym rejonie Rud to nie będzie problemem, ale w innych takich strefach narzekają na to, że nie wolno tam zaparkować samochodu przy drodze, o ile takie miejsce nie jest jasno wyznaczone.

(woj)